Jak zaspokoić potrzeby konsumentów w czasach drożyzny, będą się zastanawiać uczestnicy największej krajowej konferencji poświęconej sektorowi spożywczemu, handlowemu i HoReCa.

Think Agile – pojęcie obejmujące wszelkie działania podejmowane przez firmy, by elastycznie i skutecznie reagować na błyskawicznie zmieniającą się rzeczywistość oraz właściwie odpowiedzieć na potrzeby rynku, będzie przewodnim tematem 15. Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o tym, jak radzić sobie z inflacją i ze wzrostem cen, o ekoprodukcji i gospodarce cyrkularnej, rosnącym znaczeniu produkcji roślinnej żywności oraz o tym, co czeka branżę hotelarską i gastronomiczną. W dwudniowej konferencji wezmą udział najważniejsi producenci, dostawcy i liderzy rynku handlowego, a także przedstawiciele rządu i organizacji branżowych.
Wojciech Kuśpik, prezes zarządu Grupy PTWP, która jest organizatorem forum, podkreśla, że w 16 sesjach tematycznych weźmie udział ponad 100 wyjątkowych prelegentów. – To prawdziwa kopalnia inspiracji, konstruktywnych wniosków oraz diagnoz dotyczących kształtu i perspektyw rozwoju jednej z największych gałęzi gospodarki w naszym kraju. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które z pewnością wniesie wiele wiedzy do prowadzonych biznesów – mówi Wojciech Kuśpik.
– W dyskusjach wiele miejsca poświęcimy zrównoważonej, technologicznej, geopolitycznej i mentalnej rewolucji, której sektor spożywczy i handlowy jest częścią, a w wielu wypadkach nadaje jej ton – dodaje Edyta Kochlewska redaktor naczelna portalu Dlahandlu.pl.
Oprócz najgorętszych tematów związanych z sytuacją gospodarczą i zjawiskami społecznymi w debacie pojawi się wiele zagadnień dotyczących trendów biznesowych, m.in. roli nowych technologii i sztucznej inteligencji, ekogospodarki, „zielonych” rozwiązań w produkcji i dystrybucji żywności i opakowań.
Istotnym tematem zaplanowanych sesji będzie rozwój sektora e-commerce i retailtech. Analizowana będzie polska scena start-upowa, będą omawiane najlepsze wdrożone rozwiązania dla klientów kupujących stacjonarnie i wirtualnie.
Sporo czasu w ramach forum zarezerwowano dla rynku żywności roślinnej. Ze względu na to, że coraz większa liczba Polaków ogranicza lub zupełnie rezygnuje ze spożycia mięsa popularność produktów typu wege stale wzrasta. Organizatorzy chcą wskazać potrzeby konsumentów i ewentualne kierunki rozwoju tego segmentu. ©℗
Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2022 odbędzie się 7 i 8 listopada 2022 r. w hotelu Sheraton Grand Warsaw. W imprezie można wziąć udział stacjonarnie bądź online. Rejestracja:
Fot. materiały prasowe