statystyki

Nie będziemy karać za każdą pomyłkę w JPK [WYWIAD]

autor: Mariusz Szulc30.01.2019, 08:52; Aktualizacja: 30.01.2019, 09:09
Jakie są kary za błędy w JPK?

Jakie są kary za błędy w JPK?źródło: ShutterStock

- Czym innym jest np. pomyłka w prefiksie kraju, która rzeczywiście utrudni nam pracę, a czym innym niegroźna literówka w adresie czy nazwie firmy. Za ten drugi błąd nie powinno być kary - mówi Zbigniew Makowski dla DGP.

Na początku grudnia ubiegłego roku resort finansów opublikował projekt nowelizacji ustawy o VAT i ordynacji podatkowej, który ma skończyć z obowiązkiem składania deklaracji podatkowych. Od lipca 2019 r. zastąpi je rozbudowany jednolity plik kontrolny (JPK_VAT). Projekt jest ciągle konsultowany i nasuwa się pytanie, czy lipcowa data jest ciągle realna?

Obecnie w projekcie jest wpisana data wejścia w życie na 1 lipca 2019 r. Natomiast otrzymaliśmy uwagi do niego, wszystkie je w tej chwili analizujemy. Prowadzimy konsultacje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i nie wykluczamy w związku z tym wprowadzenia pewnych zmian do pierwotnej treści projektu. Nie będą one jednak dotyczyć samego zastąpienia obowiązku składania deklaracji VAT przez JPK_VAT.

Co w takim razie może się zmienić?


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!