statystyki

Nie będziemy karać za każdą pomyłkę w JPK [WYWIAD]

autor: Mariusz Szulc30.01.2019, 08:52; Aktualizacja: 30.01.2019, 09:09
Jakie są kary za błędy w JPK?

Jakie są kary za błędy w JPK?źródło: ShutterStock

- Czym innym jest np. pomyłka w prefiksie kraju, która rzeczywiście utrudni nam pracę, a czym innym niegroźna literówka w adresie czy nazwie firmy. Za ten drugi błąd nie powinno być kary - mówi Zbigniew Makowski dla DGP.

Na początku grudnia ubiegłego roku resort finansów opublikował projekt nowelizacji ustawy o VAT i ordynacji podatkowej, który ma skończyć z obowiązkiem składania deklaracji podatkowych. Od lipca 2019 r. zastąpi je rozbudowany jednolity plik kontrolny (JPK_VAT). Projekt jest ciągle konsultowany i nasuwa się pytanie, czy lipcowa data jest ciągle realna?

Obecnie w projekcie jest wpisana data wejścia w życie na 1 lipca 2019 r. Natomiast otrzymaliśmy uwagi do niego, wszystkie je w tej chwili analizujemy. Prowadzimy konsultacje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i nie wykluczamy w związku z tym wprowadzenia pewnych zmian do pierwotnej treści projektu. Nie będą one jednak dotyczyć samego zastąpienia obowiązku składania deklaracji VAT przez JPK_VAT.

Co w takim razie może się zmienić?


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!