Donald Trump nowym prezydentem USA. Zdeklasował Hillary Clinton

09.11.2016, 07:35; Aktualizacja: 09.11.2016, 10:08
Wybory w USA

Głosowanie na Florydzie zakończyło się już kilka godzin temu, ale bardzo długo nie ogłaszano wyniku, gdyż kandydaci otrzymali niemal identyczne poparcie.źródło: PAP
autor zdjęcia: ALBA VIGARAY

Donald Trump, kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta USA, a także biznesmen i telewizyjny celebryta bez politycznego dorobku i doświadczenia, niespodziewanie wygrał wtorkowe wybory prezydenckie, pokonując byłą sekretarz stanu Demokratkę Hillary Clinton.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (25)

  • Patriota (2016-11-12 11:24) Zgłoś naruszenie 20

    Chyba tylko Media nie wiedziały, że Trump wygra albo po prosu byli tak zadufani w sobie wszyscy będący za obozem Clinton, że nie dopuścili nawet do siebie myśli, iż mogą przegrać. Osoby, które interesowały się tą kampanią od początku i analizowały reakcje ludzi z dnia na dzień widziały, że Trump ma coraz więcej zwolenników. Dla Polski jest to świetny wybór, ponieważ Pani Clinton by była przedłużeniem administracji, która Polski nie traktuje zbyt poważnie czyli Wy Nam dajcie, ale My Wam już nie bardzo, może coś później na odczepkę. Prezydent elekt Trump chce silnej Polski i traktuje ją jako po partnersku jako trzon NATO . Świat potrzebuje zmian i to bardzo szybko na szczęście coraz więcej ludzi nie daje się ogłupiać różnorakim propagandom. Mamy internet, w którym oczywiście też jest masa przekłamań kłamstwa i obłudy, ale coraz więcej ludzi wie gdzie uderzać po rzetelne informacje, a kłamliwe omija albo ewentualnie zobaczy je, żeby się z nich pośmiać przez łzy. Pozdrawiam wszystkich Polaków. Skończmy z podziałami zjednoczony naród to silny naród. Jeszcze Polska nie zginęła...

    Odpowiedz
  • Anna(2016-11-09 17:09) Zgłoś naruszenie 27

    Czarny dzień dla Wspólnoty Narodów. Na "tronie Ziemi" zasiądzie szowinista, rasista, cynik bez krzty moralności, zapowiadający likwidację NATO i przyjaźń Ameryki z Rosją Putina.... Rzeczywiście, jest się z czego cieszyć - to do tych co we wcześniejszych komentarzach się nim zachwycają... Jeśli Ameryka "pod Trumpem" wycofa się ze swoich zobowiązań sojuszniczych, to jak myślicie, co z nami będzie?... Nikt już nie powstrzyma Putina przed marszem na Zachód, a my, jak zawsze, jesteśmy po drodze... Tylko sytuacja inna, więc nie będzie już rozbiorów - Putin zgarnie wszystko.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • he he(2016-11-09 15:10) Zgłoś naruszenie 04

    Ciekawe, kiedy wypłynie teoria spiskowa, że to rosyjscy hakerzy zmanipulowali wyniki wyborów w USA.

    Odpowiedz
  • kazimierzS(2016-11-09 14:05) Zgłoś naruszenie 52

    wznowię w sobie wiarę w naród amerykański, w jego naturalne mechanizmy samoregulacji, siły do odnowy po kilkunastoletnim bagnie marksistowskiej finansjery reprezentowanym przez rodziny Clintonów i Obamów. Sieg Heil Ameryko

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • podatnik(2016-11-09 13:33) Zgłoś naruszenie 71

    Teraz rozmowy na szczeblu UE - USA będą się odbywały w pełnej przyjaźni: Jak Donald T. z Donaldem T.

    Odpowiedz
  • wojtek(2016-11-09 12:52) Zgłoś naruszenie 411

    Dlaczego piszecie takie bzdury - ZDEKLASOWAŁ?! W tej chwili Clinton ma nawet więcej głosów niż Trump! Jak dobrze wiecie przegrała ponieważ w Stanach wagę mają głosy elektorskie. Gazeta Prawna - do Was też mam stracić szacunek?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Iza(2016-11-09 12:21) Zgłoś naruszenie 1011

    Świat zalewa populizm i niczym nie poparte obietnice. Im więcej obiecasz - tym lepiej i nikogo nie obchodzi czy są one realne i możliwe. Testem dla Trumpa będą choćby wizy dla Polaków. Ciekawe jakie znajdzie przeszkody? Bo znajdzie - to skrajny nacjonalista.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Myślàcy(2016-11-09 12:20) Zgłoś naruszenie 812

    Tam też ludzie wstydzili się przyznać na kogo bédā głosować, podobnie jak u nas na PISowców. Rzeczywiście jest się czego wstydzić i trzeba to rozumieć!

    Odpowiedz
  • he...(2016-11-09 12:19) Zgłoś naruszenie 177

    Europejskie lewactwo jest w szoku wszystko przygotowane na NWO i wojnę, a co teraz? Emigranci przygotowani w obozach do destabilizacji państwa, w Syrii przygotowane bombardowanie Asada i wkroczenie do Iranu...., Poroszenko przygotował się do podpalenia świata od swojej strony i co teraz z tym wszystkim zrobić?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Libertas(2016-11-09 10:55) Zgłoś naruszenie 85

    No i dobrze , bo będziemy mieli zniesione wizy i przyjedzie do Polski na drugi rok .

    Odpowiedz
  • RobSon(2016-11-09 10:36) Zgłoś naruszenie 817

    Współczuje Amerykanom jeżeli Donald Trump będzie takim Donaldem Tuskiem :(

    Odpowiedz
  • asdf(2016-11-09 10:32) Zgłoś naruszenie 1731

    dowód na to że tzw demokracja przestała działać, na wyborcę powinien być egzamin, tak samo jak na obywatela , odebrać prawa wyborcze burakom

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rolnk(2016-11-09 10:15) Zgłoś naruszenie 3611

    Trump - gość, który zaora lewactwo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anka(2016-11-09 09:30) Zgłoś naruszenie 3410

    Gratulacje dla nowego prezydenta i dla Amerykanow brawo!!!!!

    Odpowiedz
  • szKODnik lemingowaty(2016-11-09 09:27) Zgłoś naruszenie 6312

    cała nadzieja, że Rzepliński uzna wybór Trumpa za niekonstytucyjny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • POtriota(2016-11-09 06:23) Zgłoś naruszenie 615

    tak więc i Amerykanie mają dość opatrzonych gęb polityków

    Odpowiedz