Kaczyński: Prowadzimy politykę na własną odpowiedzialność, a nie odpowiedzialność Kościoła [WYWIAD]

12.10.2016, 13:48; Aktualizacja: 12.10.2016, 13:59
Kaczyński

Prezes PiS poinformował, że rozmawiał z premier Beatą Szydło o zwalczaniu wszelkich przejawów nepotyzmu w spółkach Skarbu Państwa.źródło: ShutterStock

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie dla PAP, że podatek handlowy powinien obowiązywać i że rząd pracuje nad projektem dotyczącym reprywatyzacji. Oświadczył też, że b. szef MSZ Radosław Sikorski wycofał decyzję o wystąpieniu do Rosji w sprawie uznania miejsca katastrofy Tu-154M za teren eksterytorialny.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • krysztofiak(2016-10-12 14:56) Zgłoś naruszenie 03

    http://pl.blastingnews.com/felietony/2016/10/poslowie-pis-madrzejsi-od-episkopatu-nie-uczestniczyli-w-antyhomoseksualnej-krucjacie-001177023.html Wcześniej PiS zablokował procedowanie w sejmie projektu ustawy zakazującej aborcji autorstwa think –tanku Ordo Iuris. Decyzja Kaczyńskiego wzbudziła ostre protesty w środowiskach Radia Maryja i TV Trwam. Sam Tadeusz Rydzyk napisał - dłońmi posłanki Sobeckiej - list do Antoniego Macierewicza, w którym ostrzegł PiS przed zerwaniem współpracy. Żaden z frontowych polityków partii rządzącej nie odpowiedział publicznie na prowokację Rydzyka. /.../ Reksizm jest ideologią kato-faszystowską, stworzoną w Belgii przed II Wojną Światową przez Leona Degrelle’a. Anty-semityzm, anty-aborcjonizm, anty-homoseksualizm, kult silnego państwa, walka z banksterami oraz uczynienie Chrystusa królem Belgii były hasłami politycznymi partii reksistowskiej. Wylęgarnią współczesnego, polskiego reksizmu są instytucje kontrolowane przez Tadeusza Rydzyka. Liczba wyznawców toruńskiego redemptorysty jest szacowana na około milion. Dlaczego Kaczyński zdecydował się zatem na zdystansowanie się od Rydzyka, ryzykując pokaźne straty w poparciu jego partii?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie