Terlikowski: Żona nie jest własnością męża ani w polskim prawie, ani w polskiej tradycji. Ostateczna decyzja należy do kobiety [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti06.10.2016, 19:48; Aktualizacja: 07.10.2016, 10:10
Tomasz Terlikowski, fot. Maksymilian Rigamonti

Tomasz Terlikowski, fot. Maksymilian Rigamontiźródło: DGP

- Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono, więc nie wiem. Ale wiem, jak powinienem się zachować. Na pewno chciałbym walczyć o obydwoje. I o żonę, i o dziecko. Ale ostateczna decyzja i tak należy do kobiety - mówi Tomasz Terlikowski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (28)

  • Olala(2016-10-09 17:06) Zgłoś naruszenie 10

    Czy można w końcu przestać promować tego pana, który w emocjach - jak sam przyznaje - mówi zbyt wiele i zbyt ostro, a potem delikatnie i po cichu się z tego wycofuje. Jakim autorytetem jest ten człowiek? Ani medycznym, ani teologicznym, ani etycznym. Znany z tego, że jest znany. Pyskaty facet, który powinien nad sobą popracować i tyle. Częsta spowiedź mu chyba nie pomaga, a wręcz szkodzi, bo wydaje mu się, że jak szybciutko poleci do konfesjonału, to znów będzie czysty. Tym sposobem wylewa żółć bezkarnie. "Jeśli nie grzeszysz, jako mi powiadasz, czego się, miła, tak często spowiadasz?" - pytał Jan z Czarnolasu i to pytanie kieruję do p. Terlikowskiego, załączając prośbę, by w końcu uwolnił nas od swej przykrej osoby i wybrał sobie bardziej pożyteczne zajęcie (praca w domu opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi?). Byle bez rozgłosu.

    Odpowiedz
  • Teo(2016-10-09 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby to on był w tej ciąży to na pewno by ja przerwał. Skur.....l

    Odpowiedz
  • prawda(2016-10-09 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    Wychodze z zalozenia ze lepiej zyc bez slobu po co wydawac pieniadze dla ksiedza pasorzyta za swistek papieru albo w urzedzie miejskim na rejestracje zwiazku znam zwiazki bez slubu i sa bardziej szczasliwe niz malzenstwa a w razie rozstania oszczadza obojgu czas , pieniadzie i wluczenie sie po kretynach biurowych, zycie bez slubu ma same plusy

    Odpowiedz
  • Pomyślcie drogie Panie!(2016-10-08 23:16) Zgłoś naruszenie 01

    Czytam ten artykuł i aż się prosi, żeby coś napisać! Współczuję serdecznie tym paniom, które chciały zalegalizować aborcję. Zastanówcie się, co by było gdyby Wasze - bez obrazy - matki dokonały aborcji. Na pewno nie było by tych protestów, a i politycy do spółki z mediami nie mieli by co rozdmuchiwać... Szkoda, że do tego doszło, że kobieta chce legalnie mordować (jak by nie patrzeć morderstwa jeszcze są karalne, ale na to nikt nie zwrócił uwagi. Właściwie tych "lekarzy" można by zamknąć do więzienia za morderstwo) jak jakiś - nie przymierzając - bandyta:( I jak byście drogie panie wyjaśniły swoje stanowisko stojąc przed rodzicami chorych dzieci? Ktoś powinien sprawdzić Waszą reakcję. Skończyły byście protestować - czy udawały, że nic się nie stało? Co innego gwałt - a co innego tzw. "impreza z dodatkiem" jeśli tak to mogę nazwać. A w tłumaczeniu - na własne życzenie. Jak to już ktoś mówił - "trzeba było uważać komu się daje". Ja mogę tylko dokończyć: a nie potem płakać, co ludzie powiedzą, szukając lekarza. A tak zaparzyliście się na Finów z ich pomysłami... Tak jak nie wszystko, co Amerykańskie jest dobre - tak i nie ma co brać przykładu z Finów we wszystkim. Amerykanie od swoich hamburgerów mają (dla przykładu) grube dzieci i problem na lata. O Fińskim modelu wychowania nawet nie ma, co pisać! I z czego tu brać przykład? Domagacie się drogie panie zniesienia kary za morderstwo, jakim (nazwijmy sprawę po imieniu) jest aborcja? Uwierzcie mi. Wiem, co piszę, bo sam jestem niepełnosprawny od urodzenia właśnie Co byście mi powiedziały widząc mnie np. na ulicy? Że nie powinienem żyć? A niby czemu? Dajcie szanse nawet choremu dziecku. Czasem się je udaje wyleczyć. Ale nie. Wy wolicie mordować w zgodzie z prawem! Zastanówcie się, czy te protesty w ogóle są mądre i nie narzekajcie na ludzi jak mówią, żebyście się "pobawiły jak chcecie". Skrzyknąć się można, ale w innej sprawie! Jakieś wspólne malowanie czy coś tego typu... Nie wiem właściwie za co zwolnili tego Polityka który powiedział, żebyście się pobawiły, ale to już inna sprawa. Widać w polityce już tak jest. Jak mówisz coś, co jest niepoprawne politycznie - to cię zwolnią opluwając jeszcze wcześniej. Taki mamy klimat w polityce. Ale wracając do sprawy. Panie starały się doprowadzić do tego, co inne grupy zawodowe, po protestach. Doszły widać do wniosku, że wystarczy przeczekać, hałasując, żeby mieć prawo mordować. Ot i taki efekt. Jak mówi przysłowie Daj palec to stracisz rękę. Protestujcie sobie ile wlezie, tylko czemu na tym mają cierpieć dzieci?

    Odpowiedz
  • gość(2016-10-08 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    Święta Beretta Molla.. Zapoznajcie się z jej życiorysem. Kobieta, ultrakatoliczka do dwadratu, b. późno wyszła za mąż A potem miała dziecko za dzieckiem, bez żadnej przerwy. I po urodzeniu ostatniego umarła na raka. Ale antykoncepcji nie stosowała !

    Odpowiedz
  • Co z nim zrobią?(2016-10-08 10:01) Zgłoś naruszenie 73

    Ciekawe jak tam postępowanie przeciwko Panu T. w związku z rozpowszechnianiem symboli nazistowskich?

    Odpowiedz
  • Amigos(2016-10-07 22:02) Zgłoś naruszenie 63

    Ciekawe... Terlikowski wyszedł tu na spokojnego, umiarkowanego choć wyrazistego, a przeprowadzająca wywiad Magdalena Rigamonti wyszła na agresywnego oszołoma. No, no...

    Odpowiedz
  • Doda(2016-10-07 17:29) Zgłoś naruszenie 135

    Płód to jeszcze nie człowiek a aborcja to nie zabijanie tylko zabieg medyczny. Trzymajmy się z daleka od narodowo-katolickich świrów którzy terroryzują taką nowomową. Jedni uważają że człowiek to zapłodniona komórka, drudzy że dopiero urodzone dziecko. Ten pierwszy pogląd 20 lat temu narzucił kościół a zaklepał TK na fali fornalskiej zależności styropianu od episkopatu. Żaden klecha, papuga, ani partyjny ***** nie będzie ustalać od kiedy jest człowiek. To sprawa światopoglądu. Jeżeli chcemy żyć w normalnym kraju to zacząć trzeba od ukrócenia przywilejów, władzy i majątku kościoła. Dyktatura ciemniaków zaczyna się od 2 godzin religii od przedszkola do matury.

    Odpowiedz
  • Radek(2016-10-07 14:26) Zgłoś naruszenie 32

    Teoretycznie do kobiety chyba, że weźmiemy pod uwagę aspekt humorystyczny http://www.blasty.pl/10338/oto-skrzynia-na-moje-skarby-a-najwiekszym-skarbem-jest-moja-zona Wtedy nie do końca heh, a tak już poważnie mówiąc to Terlikowski może sobie pogadać, ciekawe jak Państwo będzie wspierać dzieci które narodzą się niepełnosprawne ?? wtedy powiecie że nie ma kasy na pomoc i zostawicie ludzi samych sobie ! tak właśnie działacie. Żal i dramat tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • Hopdoprzodu(2016-10-07 12:44) Zgłoś naruszenie 85

    Szkoda, że prowadząca nie dopytała na początku, czy gdyby żona p. Terlikowskiego jednak podjęła inną decyzję, to uważałby, że powinna być karana. Trochę sprzeczność wychodzi między stwierdzeniem, że ostatecznie decyzja należy do kobiety a popieranym przez p. Terlikowskiego projektem ustawy.

    Odpowiedz
  • Brawo Panie Tomaszu!(2016-10-07 11:02) Zgłoś naruszenie 412

    ..., bo życie bez Prawdy jest życiem zgniłka, a jakie życie taki zgon...

    Odpowiedz
  • sA(2016-10-07 10:55) Zgłoś naruszenie 156

    Obrońcy życia niech zajmą budową i finansowaniem( z własnej kasy ) domów dziecka ,domów wychowawczych, samotnej matki i dziecka, domów rodzinnych,domów dziecka i matki (wsparciem finansowym), przy diecezjach dla dzieci księży -zamiast się migać od odpowiedzialności . Skala narosła już duża ,czas się tym zająć, zamiast toczyć jałowe spory,okresowo. kom DGP. Najpierw niech się zajmą i pomogą skutecznie dzieciom ,które już są przy biednych rodzinach, domach dziecka, hospicjach ,ośrodkach wychowawczych, samotnych matkach z dziećmi ,rodzinach zastępczych i tymi z przemocy ,gwałtu itp.Kościół to niech przy diecezjach zajmie się finansowaniem(nie miganiem się ) matek i dzieci księży z rozpusty, utworzy na własny koszt domy dziecka i matki -do udzielania im pomocy. Niech nie zamiata pedalstwa pod dywan ,a skutecznie walczy z pedofilią w sutannach i molestowaniem dziewczyn, chłopców i kobiet. Zajmuje się zastępczymi tematami, moralizuje, zamiast zacząć porządkowanie skuteczne od siebie -dać przykład uczciwości moralnej , tępienie zła w parafiach, zakonach, seminariach - gdzie ********* ma miejsce, a nawet początek sem.Austria.Przez to kościół jest niszczony amoralnością od środka (takie czasy rzymskie już były za papieży ,ile zła było, że skutecznie tego nie tępiono). W tej chwili podają media ,że jest u nas zarejestrowanych ok.150 przypadków ,tego zła w kraju, to jest "plaga" !!!.Jak można teraz młodych przekonywać do prawd wiary,kierować na masze do kościoła (np. na ministrantów), jak tyle złych faktów podają co tydzień media. W kościołach chodzi na mszę ok.13% wiernych prawie sami dziadkowie , w tym młodych jest ok.5 %- hierarchowie tego nie widzą. To nie dzieje się bez przyczyny ,skuteczność oddziaływania na nich jest słaba , na dorosłych też , bo aborcja jest omawiana i ile efektów , że muszą wplątywać w to partie polityczne -organy rządowe, bo sami nie dają rady ????!!!. Przecież kanony każdej wiary są om. w tych kościołach i tam powinno być upominanie się o ich przestrzeganie, bo to jest sprawa duchowa, nie cywilnych władz !!!.

    Odpowiedz
  • Kobieta(2016-10-07 10:51) Zgłoś naruszenie 155

    A ja jestem do tej pory zdziwiona, że nadPapież Trelikowski potrafi normalnie, tak po ludzku myśleć. Przeczytałam do końca - przyznam się, że ze zdziwieniem. Pozytywnym zdziwieniem bo myślałam, że ma tak zryty czerep, że nie potrafi racjonalnie myśleć. A tu ZONK. No i dalej jestem zdziwiona...

    Odpowiedz
  • Tyle i aż tyle...(2016-10-07 10:45) Zgłoś naruszenie 124

    Kończ Waść ... i wstydu sobie oszczędź !!! Na więcej szkoda CZASU i ATŁASU.

    Odpowiedz
  • Skarbona(2016-10-07 10:42) Zgłoś naruszenie 67

    Przepraszam, że pytam, ale to nadal jest gazeta zajmująca się podatkami?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hesia(2016-10-07 09:34) Zgłoś naruszenie 245

    Jak jego dzieci muszą się za niego wstydzić, bardzo im współczuję. Nie wiem czy jest bardziej oszołomem , fanatykiem czy populistą. Nie wierzę, że 42 letni mężczyzna może szczerze tak myśleć, bo że głosi takie brednie publicznie to wiadomo, że dla popularności, przecież jakoś musi znaleźć nabywców tych swoich książkowych wypocin.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zdezorientowany(2016-10-07 09:33) Zgłoś naruszenie 113

    A tak w ogóle to kto to jest ten Trelkowski czy tam Terlikowski, nawet tego nazwiska dobrze nie kojarzę. To jakiś nowy prezydent Bolaski czy premier? Sorry, ale po tym wydaniu gazety zdecydowałem się odsubskrybować newsletter, bo zacząłem odnosić wrażenie, że dostaję newsy z życia na gorąco.

    Odpowiedz
  • A-Z(2016-10-07 08:39) Zgłoś naruszenie 336

    Skoro ten gościu nie może adoptować, to jak najbardziej może co miesiąc przekazywać kasę na dzieci niepełnosprawne, np. 1000 zł. Tyle. Może by do rozumu trochę doszedł. Choć myślę że to jest skrajny przypadek.

    Odpowiedz
  • serek(2016-10-07 08:15) Zgłoś naruszenie 172

    ja pierdziu czym głupawszy tym wiecej o nim piszą. a kogo obchodzi co mysli terlik walonek

    Odpowiedz
  • Wiktor(2016-10-07 07:51) Zgłoś naruszenie 830

    Nie podzielam poglądów Pana Terlikowskiego ale gdyby mnie zadawano takie pytania wyrzuciłbym "redaktorka" na tzw. zbity pysk. To nie redaktor tylko kawał chama.

    Odpowiedz