Antoni Krauze, reżyser "Smoleńska": Nie ja byłem dyrygentem, nie ja rozdawałem role [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti08.09.2016, 20:00; Aktualizacja: 09.09.2016, 08:57
Antoni Krauze, fot. Maksymilian Rigamonti

Antoni Krauze, fot. Maksymilian Rigamontiźródło: DGP

Absolutnie wierzę, że świat jest dobry i zły i że nie ma tu szarości. Ludzie, którzy są w świecie złym, mogą zawsze przejść do dobrego. Nie można być jednocześnie trochę dobrym, a trochę złym - w rozmowie z Magdaleną Rigamonti mówi Antoni Krauze.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (56)

  • Salvator(2017-09-23 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    Stanisław August Poniatowski ( zdrajca i sprzedawczyk Moskwy, Targowiczanin jak zdecydowana większość kk w Polsce ) powiedział kiedyś podczas Obiadów Czwartkowych marnemu pisarzykowi na jego tandetne dzieło .... szkoda czasu i atłasu .... . Każdy artysta wie, że należy robić sztukę , a nie ....cokolwiek dla pustych krzeseł na widowni .

    Odpowiedz
  • gosc(2016-09-12 00:02) Zgłoś naruszenie 00

    ad /Coryllus/blog i na stronie prof. M.Dakowskiego ; komitet zalozycielski filmu Smolensk ; ;Wernisaz na Zamku w Pultusku-/google/-/gazeta polska/

    Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel(2016-09-11 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    Prawdy co tak naprawdę się wydarzyło nie poznamy nigdy.Nie dokonano fachowych oględzin .Hipotetycznie mamy do czynienia z wypadkiem samochodowym ze skutkiem śmiertelnym,zgodnie z procedurą na miejsce przyjeżdża prokurator , po rozmowie z technikiem kryminalistyki dochodzą do wniosku,że szczegółowe oględziny przeprowadzą później,samochód zostaje odtransportowany na strzeżony policyjny parking, i dnia następnego pojawia się pełny skład do oględzin , w nocy nastąpiło spięcie instalacji,które wywołało pożar i ze strzeżonego parkingu pozostały zgliszcza.Los bywa przewrotny ,nikt nie zawinił.Sytuacja po pożarze doprowadziła do niemożności ustalenia stanu faktycznego jaki wydarzył się na drodze.Czy ktoś zawinił?Los.Ja ten film potraktuję jako wspomnienie o wspaniałych ludziach.

    Odpowiedz
  • magda(2016-09-11 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    22 czerwca Duda nie był prezydentem, tylko prezydentem-elektem. prezydentem został 6 lipca.

    Odpowiedz
  • Psycholog(2016-09-10 21:26) Zgłoś naruszenie 10

    Krauze się nawrócił? Dopiero przed śmiercią wielu złoczyńców się nawraca w obawie co będzie dalej. Ale to zwykły koniunkturalizm chwiejnych charakterów.

    Odpowiedz
  • allo(2016-09-10 14:12) Zgłoś naruszenie 12

    Panie Antoni, dziękuję Panu za ten wywiad. Ma Pan rację - istnieje tylko dobro i zło. Pośrodku nie ma żadnych szarości. Może tam być jedynie głupota. W jakimś sensie opisuje i segreguje to także komentarze, jakie znalazły się pod tym wywiadem.

    Odpowiedz
  • Bert(2016-09-10 14:09) Zgłoś naruszenie 11

    Wyraźnie widać, że w kwestii zamachu smoleńskiego bardzo aktywne są internetowe trolle, których wpisy również i tu widnieją.

    Odpowiedz
  • magda(2016-09-10 11:30) Zgłoś naruszenie 11

    Ten wywiad jest wstrząsający. Uczciwy człowiek otoczony bandą oszustów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Red(2016-09-09 22:19) Zgłoś naruszenie 22

    Tak na marginesie zupełnym całej dyskusji o tym filmie - Ależ ta Pani Redaktor ma fatalny warsztat językowy: "kładzie film", "przeczołgał", "strasznie to grube".Strasznie! Tak to można posty znajomych na fb komentować. Kiedyś to byli korektorzy, sekretarze redakcji. No z całym szacunkiem, ale media, a zwłaszcza taki Tytuł powinny dbać o poprawność i co najważniejsze - kulturę języka.

    Odpowiedz
  • Największy gniot ...(2016-09-09 20:14) Zgłoś naruszenie 22

    ... najnowszego ćwierćwiecza polskiej kinematografii. Wątpię czy zdecydowałbym się na zmarnowanie swojego dorobku w ten sposób.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • To nie moja reka(2016-09-09 14:05) Zgłoś naruszenie 21

    Nie ja robilem ten film. Ktos sie podszyl pod moje nazwisko, dopadne lobuza i zrobie mu sprawe w sadzie.

    Odpowiedz
  • Bolesław(2016-09-09 12:44) Zgłoś naruszenie 33

    Mądre słowa. Antoni Krauze to jednak niesamowity facet.

    Odpowiedz
  • saboteur(2016-09-09 11:48) Zgłoś naruszenie 7131

    To była perfekcyjna akcja dywersyjna przeprowadzona 10 kwietnia. Pięknie zamieciona pod dywany, a niewygodnych światków, czy niepomyślnych opiniodawców wysłano na tamten świat. Dezinformacja w mediach zrobiła swoje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • cesa(2016-09-09 11:35) Zgłoś naruszenie 8346

    Tu żadne trole nie pomogą! Kazdy Polak powinien ten film obejrzeć...no chyba ze jest zaślepionym fanatykiem i nie potrafi myśleć samodzielnie! Film Smoleński zmusza do myślenia. to historia Polski!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Michu(2016-09-09 11:21) Zgłoś naruszenie 3561

    Panie Antoni, na miłość Boską, jestem zażenowany pańskimi tłumaczeniami...

    Odpowiedz
  • zwyczajny obywatel(2016-09-09 11:15) Zgłoś naruszenie 3949

    Nie ja byłem dyrygentem nie ja rozdawałem role, nie ja reżyserowałem film, nie JA ...... . To ONI, źli, niedobrzy. ŻAŁOSNY facet. Nie potrafi zrozumieć, przyjąć do wiadomości, że wystarczyło nie zbliżać się do lotniska we mgle. Lotniska, który nie miał na wyposażeniu instalacji pozwalającej lądować we mgle. O próbie lądowania nie mówię. Wystarczyło zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. WYSTARCZYŁO nad lotniskiem zawrócić, nie 100 m nad ziemią, a 1000 m !!!!!! A teraz jakieś gadki o znikających kokpitach, wybuchach, strzałach, żywych ludziach,parówkach. Dopóki nie usłyszę od Rosjan wprost lub od naprawdę wiarygodnych służb, przedstawiających dające się ocenić pod względem wiarygodności dowody - nigdy nie uwierzę w zamach. Natomiast mając doświadczenie w zakresie badania okoliczności różnych wypadków przy pracy potrafię zrozumieć irracjonalne zachowania ludzi działających w stresie, pod presją, którzy są mało asertywni, bo życie ich sprowadziło do parteru, którzy z braku wiedzy podejmowali decyzje irracjonalne, bo wydawało im się, że wszystko wiedzą i są nieomylni. To moje doświadczenie. ŻAL mi ludzi, którzy zginęli chociaż nie mieli wpływu na zachowania decydentów. Tak jak pasażerowie samolotu dowodzonego przez psychicznie niezrównoważonego pilota z Niemiec, który z premedytacją postanowił się zabić - razem z pasażerami bez ich zgody.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mgła(2016-09-09 10:51) Zgłoś naruszenie 3664

    Pan Krauze się wygłupił. Samolot podchodzi do lądowania z prędkością ok. 100m/s, a on twierdzi że odległość ciała Prezydenta od salonki była 30m i stanowi dla niego niezbity dowód wybuchu. I to nie on był dyrygentem, chociaż reżyserował. Bardziej pokręconego tłumaczenia nie słyszałem. brak słów...

    Odpowiedz
  • Bubu(2016-09-09 10:48) Zgłoś naruszenie 3359

    Jak słyszę o wybuchach to mnie skręca, zwłaszcza od wykształconych ludzi. Gdzie są produkty spalania materiałów wybuchowych? Jak na razie nikt ich nie znalazł.

    Odpowiedz
  • qaz(2016-09-09 10:33) Zgłoś naruszenie 3839

    jest taki cykl "Katastrofy w przestworzach" gdzie takich przypadków lotów we mgle, gdzie piloci do końca szukali pasa lotniska jest trochę, bo ludzki mózg tak już ma, że zaczyna widzieć tunelowo. Co do wybuchu to warto odsłuchać rozmowę w kokpicie gdzie słychać reakcje pilotów gdy gdy się zorientowali, że już z tego nie wyjdą. Ludzie przez szyby od samochodów wypadają, gdy nagle pędzący samochód zatrzyma się na przeszkodzie a co dopiero samolot o takiej masie jak TU134 lecący z prędkością około 300 km/h tj. pokonuje 83,3... m w ciągu sekundy, którego silniki pracują pełną mocą bo piloci próbują poderwać samolot do góry a samolot zaczyna zahaczać o drzewa. Naprawdę warto oglądać cykl "Katastrofy w przestworzach", bo to co przydarzyło się naszym pilotom wojskowym przydarza się pilotom samolotów cywilnych pomimo, że mają dokładniej opracowane procedury lądowania niż było to u nas w wojskowym lotnictwie. Przykład wcześniejszej katastrofy samolotu wojskowego Casy z oficerami lotnictwa w Mirosławcu, który zamieciono pod dywanik to potwierdza.

    Odpowiedz
  • boko(2016-09-09 10:20) Zgłoś naruszenie 9716

    Dziękuję Panu Panie Krauze za ten wywiad. To mi wystarczy.

    Odpowiedz