Na oficjalnym blogu DigitalGlobe poinformowało o podpisaniu umowy. We wpisie tłumaczono, że obrazy satelitarne pomogą "poprawić odczucia kierowców i pasażerów". Amerykański koncern oferujący usługi przewozu osób wykorzysta technologię DigitalGlobe do "lepszego wyznaczania miejsca odbioru pasażera oraz końcowego punktu trasy" - podkreślono w komunikacie.

Jak poinformowało w środę PAP Technologie biuro prasowe Ubera, koncern "wykorzysta zaawansowaną technologię DigitalGlobe m.in. do rozwoju map wykorzystywanych w aplikacji, przy takich funkcjach produktu jak trasy przy UberPOOL lub kalkulacje czasu oczekiwania na przejazd".

"DigitalGlobe to wiodący dostawca w zakresie wysokiej jakości obrazów satelitarnych. Cieszymy się z tej współpracy, dzięki której będziemy mogli dostarczać jeszcze lepszy produkt dla naszych użytkowników i partnerów - dzięki lepszej kalkulacji czasu oczekiwania na przejazd, ciągłej innowacji usług jak UberPOOL i poprawianiu doświadczenia użytkowników np. przy precyzowaniu punktów odbioru" - podkreśla amerykańska firma.

Uber od pewnego czasu rozbudowuje oddział zajmujący się mapami. Natomiast wysokiej rozdzielczości obrazy i narzędzia nawigacyjne są kluczem do wdrożenia technologii jazdy autonomicznej, nad którą również pracują Amerykanie - przekonują media technologiczne. W tym celu firma pozyskała wielu specjalistów m.in. pracujących wcześniej dla Google'a. Wśród nich jest były szef Google Maps - Brian McClendon, który obecnie kieruje projektem Ubera.

Nie ujawniono szczegółów porozumienia, ani okresu przez jaki będzie obowiązywać. DigitalGlobe podało, że została podpisana na "wiele lat".

DigitalGlobe jest dostawcą nie tylko obrazów satelitarnych, ale także danych analitycznych. Firma dysponuje własną siecią satelitów oraz archiwum zdjęć Ziemi z ostatnich 16 lat. (PAP)

lm/ jbr/