Jerzy Buzek: Mamy najpoważniejszy kryzys konstytucyjny i polityczny ostatnich dwudziestu paru lat

12.03.2016, 09:28; Aktualizacja: 12.03.2016, 09:28
Jerzy Buzek

Jerzy Buzekźródło: ShutterStock
autor zdjęcia: Michele Tantussi

"Spodziewaliśmy się takiej opinii Komisji Weneckiej. Ta opinia ma wielką wagę międzynarodową" - mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, były premier Jerzy Buzek.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:RMF FM
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • greg(2016-03-12 16:44) Zgłoś naruszenie 140

    PISmeni, jeszcze na haju po wygranych wyborach! Wasza megalomania nie ma granic! Niszczycie wszelkie autorytety!Teraz przyszedł czas na Buzka.Tragiczne, jak opluwacie wszystkich, kto cokolwiek waszym zdaniem powie coś na waszą niekorzyść.Tragiczne, jak jesteście niesympatyczni i nietolerancyjni. Ja osobiście nie chcę, aby Polska miała waszą twarz!. Twarz prezesa, Brudzińskiego, Sasina, Terleckiego, Macierewicza, Pawłowicz, Kempy, Ziobry,Zybertowicza,długo można by wymieniać!Polska musi patrzeć w przyszłość, a nie babrać w przeszłości.Nowoczesna jest waszym największym wrogiem, bo nienawidzicie nawet tego słowa!Smutne, że zgorzkniałość, nienawiść i megalomania tak niewielu ma wpływ na cały kraj!

    Odpowiedz
  • goosc(2016-03-12 10:32) Zgłoś naruszenie 117

    A pan , panie Buzek nic sobie nie ma do zarzucenia. To co się stało po 98r za pana rządów , do dziś skutkuje .Gdyby pana nie było w tamtych czasach , to bylibyśmy w innej sytuacji. A panu zachciało się reform. To było łamanie KONSTYTUCJI. Brak pracy , bo żeście polikwidowali najlepsze zakłady pracy. Zlikwidowaliście szkoły zawodowe. Co żeście zrobili ze służbą zdrowia. Nawet na karetkę z Pogotowia Ratunkowego Was nie stać , żeby wysłać do chorego, bo koszty nie wiadomo jakie i nakładaliście mandaty ludziom chorym. A reforma w sądownictwie , " tu jest sąd , a nie sprawiedliwość". Ludzi pozostawiono samym sobie, skazanych na samobójstwa. Podobnie jak migrantów z Syrii. Kto ma sumienie doprowadzić do takiego stanu i przyglądać się na tych uciekających z własnego kraju ludzi , dzieci którzy przekraczają granicę i są zdani na samych siebie. Wszyscy mają za złe pani Merkel, a moim zdaniem jest osoba odważną , i pomaga jak może.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2016-03-12 10:11) Zgłoś naruszenie 86

    płacą mu, to musi gadać

    Odpowiedz
  • obserwator(2016-03-12 11:02) Zgłoś naruszenie 85

    najpierw nie spojrzy w lustro i pomyśli co on zrobił dla Polski

    Odpowiedz
  • Zenon(2016-03-12 09:48) Zgłoś naruszenie 75

    Nie żebym był fanem PiS, ale jak tam reforma emerytalna, panie Buzek? "Autorytetów" moralnych u nas nie brakuje.

    Odpowiedz
  • kALIF(2016-03-12 10:08) Zgłoś naruszenie 76

    Andrzejowi Rzeplińskiemu. Polacy są narodem dumnym i niezawisłym, wbrew różnym politycznie poprawnym paranoikom z Berlina i Brukseli

    Odpowiedz
  • Fonon(2016-03-12 10:56) Zgłoś naruszenie 76

    Kiedy wreszcie ten Buzek, sprzedajny aparatczyk zniknie i przestanie szkodzić Polsce

    Odpowiedz
  • Pamiętamy(2016-03-12 11:06) Zgłoś naruszenie 74

    Jerzy Buzek i dziura budżetowa Bauc-a - pamiętamy, a jakże . W nagrodę za zadłużanie Polski poszedł na salony UE. , tak jak Tusk z bilionem zadłużenia na szefa Zadłużyć Polskę i w ten sposób uzależnić ją od NWO, a później , a później to już nie ma nic. Komuna Marksa. Miałeś chamie złotą Polskę, a będziesz miał zafrkanizowaną i meczetową Europę.

    Odpowiedz
  • zofia(2016-03-12 11:36) Zgłoś naruszenie 53

    Panie Buzek uderz się pan w pierś i powiedz, dlaczego to wasza Platforma nie realizowała postanowień Trybunału Konstytucyjnego?------------------ I bezczelnie kłamie wasza Budka mówiąc jak bardzo byliście praworządni. -Czy to jest TW Karol? Panie Buzek, ile orzeczeń TK nie wykonała koalicja PO-PSl w trakcie swoich 8 lat rządzenia?

    Odpowiedz
  • windykator(2016-03-12 10:30) Zgłoś naruszenie 55

    już widzę ten kompromis , schetyna już ogłosił że Komisja Wenecka popiera opozycję , były sędzia TK na zlocie peowców prorokował ,że dojdzie do rozlewu krwi , już widzę jak PO idzie na kompromis :) .................................propozycja Kukiza dobra....zamknąć wszystkich razem.....nie dawać jedzenia dopóki nie dojdą do porozumienia w sprawie TK

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-03-12 12:00) Zgłoś naruszenie 47

    ..........Odezwał się człowiek który od wielu lat powinien gnic w więzieniu zA ROZDAWANIE nie swoich pieniędzy na 5 letnie Urlopy Górnicze ze wszelkimi przywilejami zaliczane do pracy dołowej oraz po nich superwczesne emerytury gornicze nigdy nie wypracowane. Nastepnie pozostalą część społeczeństwa przez PO zamiennie pomógł okraść z wieku emerytalnego i wiele settysiecy osób okradł z prawa do wczesniejszej emerytury ze wzgledu na szkodliwe warunki pracy. Przyczyna -ponoć w budzecie RP nie bylo kasy. Zamknij więc dziub Mordo ty Nasza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-03-12 12:04) Zgłoś naruszenie 26

    ....................się człowiek który od wielu lat powinien gnic w więzieniu za ROZDAWANIE nie swoich pieniędzy a społecznych 5 letnich Urlopów Górniczych ze wszelkimi przywilejami zaliczane do pracy dołowej oraz po nich superwczesne emerytury gornicze nigdy nie wypracowane przez tych górników ................................................... Nastepnie pozostalą część społeczeństwa przez PO zamiennie pomógł okraść z wieku emerytalnego a wiele settysiecy osób wspomógł z prawa do wczesniejszej emerytury ze wzgledu na szkodliwe warunki pracy. Przyczyna -ponoć w budzecie RP nie bylo kasy. Zamknij więc dziób Mordo ty Nasza

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-03-12 12:00) Zgłoś naruszenie 27

    Odezwał się człowiek który od wielu lat powinien gnic w więzieniu zA ROZDAWANIE nie swoich pieniędzy na 5 letnie Urlopy Górnicze ze wszelkimi przywilejami zaliczane do pracy dołowej oraz po nich superwczesne emerytury gornicze nigdy nie wypracowane. Nastepnie pozostalą część społeczeństwa przez PO zamiennie pomógł okraść z wieku emerytalnego i wiele settysiecy osób okradł z prawa do wczesniejszej emerytury ze wzgledu na szkodliwe warunki pracy. Przyczyna -ponoć w budzecie RP nie bylo kasy. Zamknij więc dziub Mordo ty Nasza.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-03-12 12:04) Zgłoś naruszenie 15

    ..Odezwał się człowiek który od wielu lat powinien gnic w więzieniu za ROZDAWANIE nie swoich pieniędzy a społecznych 5 letnich Urlopów Górniczych ze wszelkimi przywilejami zaliczane do pracy dołowej oraz po nich superwczesne emerytury gornicze nigdy nie wypracowane przez tych górników ................................................... Nastepnie pozostalą część społeczeństwa przez PO zamiennie pomógł okraść z wieku emerytalnego a wiele settysiecy osób wspomógł z prawa do wczesniejszej emerytury ze wzgledu na szkodliwe warunki pracy. Przyczyna -ponoć w budzecie RP nie bylo kasy. Zamknij więc dziób Mordo ty Nasza

    Odpowiedz