statystyki

PiS broni swoich racji w mediach, nie w trybunale

autor: Małgorzata Kryszkiewicz09.03.2016, 07:52; Aktualizacja: 09.03.2016, 08:45
Trybunał konstytucyjny

PiS broni swoich racji w mediach, nie w trybunaleźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Politycy PiS uznali, że rozprawa jest prowadzona niezgodnie z ustawą i nie mogą jej legitymizować.

Prawu i Sprawiedliwości nie udało się wymusić na Trybunale Konstytucyjnym, aby nie zajmował się grudniową nowelą ustawy o TK. Sędziowie odrzucili wniosek Zbigniewa Ziobry, prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości, o odroczenie rozprawy o co najmniej 14 dni. Uznali, że miał on miał wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się do wczorajszej rozprawy, a sprawa jest na tyle poważna, że nie należy zwlekać z jej rozpatrzeniem.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (6)

 • kurski(2016-03-15 10:57) Zgłoś naruszenie 50

  PiS broni swoich racji w mediach, nie w trybunale. Bo ciemnemu ludowi łatwiej niż prawnikom wcisnąć nieprawdę.

  Odpowiedz
 • To nie PIS mąci(2016-03-09 08:54) Zgłoś naruszenie 55

  Władzą ustawodawczą jest Sejm, Senat i Prezydent . TK musi zachować się zgodnie z obowiązującą Ustawą (domniemanie konstytucji) . Na dziś to 13 sędziów wydaje orzeczenie głosami 2/3.____orzekanie TK 12 sędziami nie ma mocy prawnej. Na nic swary , taki jest stan prawny na dziś.

  Odpowiedz
 • ewer(2016-03-09 09:23) Zgłoś naruszenie 31

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=748920598571844&set=gm.588782697945748&type=3

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2016-03-09 19:51) Zgłoś naruszenie 13

  ...,.....Trybunał udowodnił ,że nigdy nie będzie ostoją uczciwości ,sprawiedliwości społecznej i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. ........Mamy raczej do czynienia z grupą Oligarchów utrzymującymi swoje StatusQuo niż z reprezentantami najwyższych wartości. Oni nie chcą sami iść na emerytury gdyż wobec obecnych profitów uważają że wówczas żyli by nędznie............. Naród już dzięki nim wie ,że wszystko w zależności od celów POlitycznych można prawnie zinterpretować aby ukraść obywatelom ,zmarnotrawić i zniszczyć. Już nikt nikomu nie wierzy .....Organy Państwa przez nich na POkolenia straciły zaufanie społeczne . Dlatego ta Oligarchia była też za podniesieniem wieku emerytalnego i dlatego tak wyrokują trzymając się Sędziowskich stolców . .....To przez tych wykształciuchów Ludzie już nie chcą płacić składki na ZUS. Stracili zaufanie do wszystkich instytucji . Jest to efekt rządów 8 ostatnich lat POmyleńców i wykształciuchów z TK. Nikt nie jest głupi ani ślepy . Wszyscy widzą jak roztrwoniono Ich składki. Nawet spracowanym bez ferii, bez wakacji, zatrudnionych od 15r życia pozwolili ukraść wiek emerytalny. ............Nawet Tym z Nich co za Komuny i POstkomuny pracowali w soboty , w święta a także w tygodniu w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych zapewniając Im ciepło ,energie czy ratunek.. Nawet Tych z Nich co pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy POzwoli wstecznie okraść także jeżeli na dzień wstecznej zmiany Ustawy o emeryturach POdmostowych mieli więcej niż 15 lat pracy tylko dlatego ,ze byli młodsi wiekiem.. Na cóż więc ta banda wykształciuchów Trybunalskich zasłużyła? Co z art 12 ustawy POdmostowej która nie zalicza nadgodzin do stażu choć każdą absencje odlicza? .........Gdzie się to wykazuje na świadectwach pracy -dlaczego nie? Już nikt nie chce płacić składek ,już nikt nie chce ufać systemowi nadzorowanemu przez bandę oszustów ,każdy Kto może ucieka i to zostanie na pokolenia . Oni potrafią tylko niszczyć.....Czyż Ich naćpany wódz nie powiedział do społeczeństwa :.” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w niebezpiecznych.. ................a ,wszystko zaczęło się od niewinnej POzornie zmiany niby niezwiązanej z tematem.......... Otóż uchwalono swego czasu ,że od pewnej kwoty miesięcznego zarobku, ponad ,nie będzie się odprowadzało składek ZUS ..........i co to spowodowało? ......................Wykształciuchy w tym te z TK ,VIPy ,Nieroby nie chcą iść na emerytury i żyć na niej za te dla Nich marne kwoty,!!!!! ---- wolą siedzieć na piedestale ,zbierać honory i taaaaaaaaaaaaaką gaże za to że udają iż pracują oraz liczyć ,że przeżyją jeszcze własną śmierć. Dlatego głosowali za podniesieniem wieku emerytalnego trzymając się stolców VIPów. A może by tak zmienić Konstytucje i zapisać ,że nie mogą pracować np w sądzie ale na budowie za fizycznych i to w zimę?

  Odpowiedz
 • LKl(2016-03-09 16:49) Zgłoś naruszenie 13

  A po co PIS ma tracić czas, już dosyć go zmarnowano na użeranie z TK. TK konsultując swoje orzeczenie z politykami opozycji, zaorał się sam. Idźcie do domu, gra skończona. Trzeba tę instytucję zlikwidować, w końcu w UK i krajach skandynawskich jej nie ma, a demokracja ma się nieźle.

  Odpowiedz
 • Marks(2016-03-09 19:59) Zgłoś naruszenie 03

  Wyrzucić TK wraz z komunizmem na śmietnik historii

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie