„Będzie to projekt, który odpowiada oczekiwaniom Polaków, którzy są pomawiani na świecie, w Europie, nawet w Niemczech, że są sprawcami Holokaustu, że w Polsce były polskie obozy koncentracyjne, polskie komory gazowe” – wyjaśnia minister. „Dość z tym kłamstwem! Musi być odpowiedzialność” – komentuje Ziobro. Dodaje, że na początku przyszłego tygodnia wiceminister sprawiedliwości przedstawi ten projekt.

„Zapowiadam zaostrzenie prawa karnego za gwałty. Polskie sądy są bardzo łagodne jeśli chodzi o to przestępstwo” – mówi gość RMF FM. Minister sprawiedliwości uważa, że „nic nie demoralizuje bardziej, niż brak kary”. „Wobec zdemoralizowanych sprawców – lepiej, jak siedzą w więzieniu, niż chodzą na wolności, mordują i gwałcą” – ocenia Ziobro.

Połączenie Prokuratury Generalnej i Ministerstwa Sprawiedliwości? „Rozwiązania, które podjęliśmy powodują, że wszystko będzie jawne. Prokurator Generalny znowu będzie podlegał kontroli parlamentu” – odpowiada minister. „Prokuratura to służba i chcemy jak najwięcej prokuratorów przesunąć na pierwszą linię walki z przestępczością” – mówi Ziobro. „Niektórzy woleliby siedzieć za stołem, na miękkim fotelu i tak trwać do emerytury” – komentuje. „Jeżeli prokurator nie będzie chciał prowadzić postępowania, to będę mógł wydać polecenie na piśmie” – zapowiada minister sprawiedliwości.