Schetyna na spotkaniu z członkami Platformy mówił, że jeśli będzie trzeba, to Platforma przywiezie z kraju milion demonstrantów. „Są takie kraje w Europie, gdzie takie milionowe demonstracje to norma” – uważa polityk. Schetyna namawiał do odwołania debaty na arenie UE na temat sytuacji w Polsce? „Mówiłem, że grudniowa debata nie ma sensu. Była nieprzygotowana i rzeczy dopiero zaczynały się w Polsce.

Chodziło tylko o jej przesunięcie i mówiłem, żeby wszyscy byli przygotowani” – odpowiada gość Kontrwywiadu. „To nie jest kwestia mojego namawiania, tylko rządów PiS i konsekwencji ich decyzji. Opinia o Polsce nie jest dobra” – mówi gość RMF FM. Zdaniem przyszłego szefa Platformy, PiS musi zmienić swoją politykę i „nie prowadzić procesu łamania demokracji, niezależności i przyzwoitości w Polsce”.

Pytany o to, czy będzie śledztwo ws. taśm odpowiada: „To jest śmieszne, a co ja mam śledzić?”.

„To otwarta i prawdziwa rozmowa o przyczynach porażki PO. Trzeba mówić prawdę” – uważa polityk. Dlaczego szefem Platformy powinien zostać Schetyna, a nie Siemoniak? „Bo jestem starszy o 4 lata” – odpowiada gość RMF FM. Pytany o to, czym zachęcił kontrkandydata do zrezygnowania z walki o fotel szefa partii, odpowiada: „Chodzi o to, żeby podzielić się zarządzaniem”.

Siemoniak I wiceprzewodniczącym PO? „Rozmawialiśmy. Łączymy nasze kalendarze wyborcze i pracujemy razem. O Ewie Kopacz będziemy rozmawiać. To będzie wielki sprawdzian dla nowego przywództwa PO” – mówi Grzegorz Schetyna.