Poparcie dla zmian manifestują członkowie Stowarzyszenia Solidarni 2010 i warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej". Pojawiają się okrzyki o potrzebie odejścia poszczególnych sędziów, a pod adresem uczestników drugiej manifestacji wznoszone są okrzyki "targowica" czy porównywanie do ZOMO.

Po drugiej stronie bramy Trybunału trwa akcja Komitetu Obrony Demokracji, który sprzeciwia się politycznym naciskom oraz naruszaniu konstytucji. Pojawiają się tam okrzyki wznoszone przeciwko dyktaturze i w imię obrony demokracji i wolności mediów. Organizatorzy odwołują się do praw jednostek do niezależnych poglądów i zapowiadają obronę każdego represjonowanego obywatela Polski.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o Trybunale - o 14:00. Sędziowie ogłosili przerwę i udali się na naradę.

Trybunał Konstytucyjny bada dziś czy uchwalona w poprzedniej kadencji Sejmu ustawa o Trybunale jest zgodna z ustawą zasadniczą. Wniosek autorstwa posłów PO i PSL jest następstwem działań prezydenta Andrzeja Dudy, który nie zaprzysiągł sędziów Trybunału wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji.