Państwo to Ja(rosław). Jak może wyglądać Polska urządzona przez Kaczyńskiego?

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki27.10.2015, 07:56; Aktualizacja: 27.10.2015, 08:06
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, przemawia na konwencji wyborczej partii

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, przemawia na konwencji wyborczej partiiźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Kaczyński ma okazję, by zorganizować kraj według własnych marzeń. Lider PiS przejmuje władzę w okolicznościach, jakich wcześniej nie miał żaden szef demokratycznej partii. Jego ugrupowanie lada chwila utworzy rząd (najpewniej z Beatą Szydło w fotelu premiera), a w Pałacu Prezydenckim już zasiada były polityk PiS Andrzej Duda. Jak może wyglądać Polska urządzona przez Jarosława Kaczyńskiego?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (28)

  • Marcin(2016-03-16 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze robi PIS byle tak dalej a zadawaliscie sobie pytanie co dla obywatela zrobilo Po wielkie zero1111

    Odpowiedz
  • donald(2016-01-05 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Już tęsknie za PO

    Odpowiedz
  • ewa(2015-12-30 23:18) Zgłoś naruszenie 00

    tak GP robi za wyborczą. lepiej ją sobie odpuścić, bo i tutaj buzują naród i sieją nienawiść . Co niektórzy dziennikarze z GP powinni przejść do Faktu a może do pudelka

    Odpowiedz
  • Wiem co piszę(2015-10-28 01:11) Zgłoś naruszenie 00

    Sprostowanie: ponieważ komentarze zmieniają numer (kiedyś było inaczej) to prostuję, że pisząc o śmiesznym komentarzu nr 2 miałem na myśli komentarz autora "Wyborcy zatęsknili już ..." z IP: 176.102.184.
    Przepraszam także Administratora tej strony za może przedwczesne moje pytanie dlaczego komentarz nie pojawił się, ale te opóźnienia to pewnie sprawy opóźnień na serwerach.

    Odpowiedz
  • Wiem co piszę(2015-10-28 00:51) Zgłoś naruszenie 10

    10 minut już dawno minęło, a mój komentarz się nie pojawił. Dlaczego?

    Odpowiedz
  • Wiem co piszę(2015-10-28 00:45) Zgłoś naruszenie 10

    Moim zdaniem jak dotychczas to PO urządzała nam życie przez 8 lat, m.in. przedłużając wiek emerytalny do 67 lat, powiększając zadłużenie kraju, wychodząc z kryzysu kosztem ludzi pracujących przez blokowanie wzrostu płac i pozwalając na istnienie bardzo niskich płac oraz tzw. umowy śmieciowe, utrzymując szereg przywilejów - w tym emerytalnych, pogarszając możliwości leczenia, utrudniając uzyskanie prawa jazdy, tworząc system dotowania nauki w którym w dużym stopniu zamiast nauki dotuje się przedsiębiorców itd. - co w sumie uniemożliwia zrównoważony rozwój kraju. W dużym stopniu PO rządziła z PSL wg zasady, że oni wiedzą najlepiej co dobre dla Polaków, ze racja jest tylko po stronie PO-PSL - i to jest moim zdaniem powód takiego, a nie innego wyniku wyborów.
    A teraz po wyborach, gdy sytuacja zmieniła się, to wielu ich sympatyków próbuje wmówić, że wszystkiemu winien PIS. Nieważne, ze to nie PIS rządził, ale to PIS winny - i zaczyna się straszenie PIS -em jak np. w śmiesznym komentarzu nr 2. I komu potrzebne tyle jadu? Budujmy Polskę wspólnie i sprawiedliwie, pomagając biednym i potrzebującym, uniemożliwiając złodziejstwo, bandytyzm i cwaniactwo, szanując każdego. Rozwijajmy gospodarkę i naukę (promujmy i doceniajmy nasze Polaków osiągnięcia, nawet te najmniejsze), stwórzmy warunki do godziwego życia dla wszystkich (godziwa płaca, likwidacja umów śmieciowych), normalnego dostępu do leczenia (składka zdrowotna za darmo dla każdego obywatela Polski - np. płacona z podatków VAT, gdyż każdy obywatel kupując wyroby płaci VAT) itd. Patrzmy w przyszłość z optymizmem, ale i z rozwagą, szukajmy najlepszych rozwiązań, nie negując od razu żadnych, lecz je dokładnie i rzetelnie analizując. Myślmy i rozmawiajmy, a nie plujmy.

    Odpowiedz
  • unkiz(2015-10-27 23:39) Zgłoś naruszenie 00

    Kaczyński urządzi nam swoją republikę podobną do tej swojej prywatnej, która jest opisana w książce „Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego”

    Odpowiedz
  • Wyborcy zatęsknili już ...(2015-10-27 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    Kaczynski urządził władzę w Polsce,
    jak Stalin w Rosji Sowieckiej
    Prezydent - tak
    Premier - tak
    Marszalek Sejmu - tak.
    ale WŁADZA ... to JA

    Odpowiedz
  • anty frajer(2015-10-27 21:48) Zgłoś naruszenie 01

    masakra !

    Odpowiedz
  • @J.w T.-Kresy Zach,(2015-10-27 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    gupiś. I kilku tu jeszcze.

    Odpowiedz
  • krótko: Niemcy przegrali(2015-10-27 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    wybory w PO-lsce i Derr Dziennik pluje głupotą.

    Odpowiedz
  • -*/(2015-10-27 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    *,132
    |}"gts
    -+

    Odpowiedz
  • J.w T.-Kresy Zach.(2015-10-27 18:32) Zgłoś naruszenie 11

    Szanowni Komentujący! W kampani PiS odrzucał wielokrotnie i zdecydowanie wejście do strefy waluty Euro. Powody, które podawał wówczas były zakłamane - otóż, w przyszłym roku upływa kadencja prawie całej Radzie Polityki Pieniężnej i Prezesowi NBP - to jest na rękę Pis-owi, gdyż po wsadzeniu tam swoich, na swoje kosztowne obietnice będą mogli "rękam" swoich ludzi dodrukowywać tak potrzebne pieniądze. I dobrze - zastartuje inflacja podobna do tej z lat 1988-1994 - BĘDZIEMY W KOŃCU MILIONERAMI !!! Obywatele V RP tylko się cieszyć ... , a nie wybrzydzać !!!

    Odpowiedz
  • BoloiLolo(2015-10-27 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    Polska potrzebuje żelaznej ""Damy"" oraz żelaznej Ręki moje trzy pozwy w Sądach gdańskich odbiły się jak od ściany z Betonu Ciężkiego a ośmorniczki niech sobie łapią na Hawajach ale nie za pieniądze podatników ...Pytanie dlaczego takie cuda nie dzieją się w Finlandii, Norwegii , Szwecji , Angli , czy nawet u naszych sąsiadów Niemców oto jest pytanie kto jest winien.W ekonomii musi być żelazna dyscyplina oczywiście kontrolowana przez drugą strone. W przeciwnym wypadku będą CUDA nadzwyczajne i potwór może się przeobrazić , przepotwarzyć w Aferę np Amber Gold ,lub Hazardową lub stadionową z wydłużonym poślizgiem w wodzie co oczywiści mi się niezwykle podobało...

    Odpowiedz
  • emeryt z POPiS`u(2015-10-27 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    Cieszmy się z perspektywy na władzę absolutną i nie ujadajmy jak kundle na zydlungach. Ja przygotowuję się na czerpanie całymi garściami z dobrobytu jaki nas czeka.Gorzej już przecież nie może być w służbie zdrowia.Wyleczymy ją nie chorując.Będziemy potęgą gospodarczą,zwiększymy produkcję rolną i przemysłową,wieś zmienimy w skanseny agroturystyczne, miodem i mlekiem ociekające. Zrobimy istny Zachód na Wschodzie

    Odpowiedz
  • Macie sraczkę, co, szpringery? Wy swoją,(2015-10-27 10:57) Zgłoś naruszenie 01

    Żydy z Królem swoją, ruskie swoją ale jakże majestatyczną, makaroni swoją, że o dojczykach nie wspomnę. Jak to się kiedyś mówiło - każdy wuj na swój strój ma p'dolca.

    Odpowiedz
  • jan(2015-10-27 10:54) Zgłoś naruszenie 01

    Już się zaczyna zwykła szczujnia na Pis i Kaczyńskiego, zajmijcie się aferałami z obecnego rządu

    Odpowiedz
  • dobry pomysł - daje wiele do myślenia(2015-10-27 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Ha, ha ,ha, Na kilka dni przed wyborami dwa państwowe banki PKO BP i BGŻ przejęły od zadłużonego Prokom Investments udziały w spółce deweloperskiej Polnord. Prezesem Prokom Investments jest Marcin Dukaczewski, syn generała Dukaczewskiego z WSI.

    Kto mówi, że państwo nie zdaje egzaminu? Na kilka dni przed wyborami dwa państwowe banki PKO BP i BGK przejęły of kulejącej spółki Prokom Investments 11,63% akcji równie kulejącego dewelopera Polnord, które były wcześniej zastawem za dług Prokom Investments wobec tych banków

    Odpowiedz
  • No i wybraliśmy...(2015-10-27 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Tutaj ulgi i rabaty, tam deficyt 54,6 mld zł czyli całkiem spory - tylko kto to sfinansuje? Konieczne będzie podwyższenie podatków, bo jak inaczej? A to już się ludziom nie spodoba! W takim razie proponuję najbardziej podwyższyć dużym firmom typu supermarkety. Te mają z czego płacić. I skończyć nareszcie z rokiem bez podatkowym dla nowych firm. Przynajmniej tych większych. Supermarkety zmieniają tylko nazwę i mają kolejny darmowy rok działalności. W końcu nowa firma. A Państwo tylko na tym traci. Ale do tego trzeba zmienić prawo, a to raczej szybko się nie stanie:( Same ulgi nie wiadomo z czego finansowane. Kasa na dzieci (dodatek: 500 zł na każde drugie i następne dziecko). i darmowa opieka medyczna dają niezłe wydatki, a to tylko ich część. Do tego wydatki na armie wzrosną do 3 proc. PKB. Świetnie, tylko nie wiadomo z czego to brać. Co do baz NATO to już widzę reakcję Pana Putina. Dojdzie do wniosku, że NATO mu zagraża i skończy się tym, że trzeba będzie Mu zaserwować sankcje. Już raz tak było. Pomogło. Tylko nie wiem czemu zrezygnowano i teraz jest efekt. Szykuje się też nam nowe Ministerstwo Energetyki. Kto po likwidacji resortu skarbu gdy jego kompetencje przejmie Ministerstwo Gospodarki i nowe Ministerstwo Energetyki w takim razie zajmie się Energetyką, bo nowe ministerstwo nie da rady zająć się dwoma na raz? Powstanie kolejne ministerstwo?

    Odpowiedz
  • Danuta(2015-10-27 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie będą zmiany.To NARÓD wybrał i to trzeba uszanować a nie złorzeczyć i pluć. Kto sie boi ten co ma coś do ukrycia lub ten co słucha mentalnego nurtu mediów.Trzeba wreszcie włączyc swój ROZUM

    Odpowiedz