Jego zdaniem, kongres i wybory szefa Światowej Federacji Piłkarskiej, powinny odbyć się zgodnie z terminem - 26 lutego.
Dziś odbywa się posiedzenie członków wszystkich 54 federacji piłkarskich UEFA. Udzielili oni pełnego poparcia Michelowi Platiniemu - poinformował szef austriackiej federacji, Leo Windtner.

W ubiegłym tygodniu komisja etyki FIFA zawiesiła Platiniego na 90 dni po tym jak ujawniono, że przyjął od Seppa Blattera, przewodniczącego Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, dwa miliony franków szwajcarskich . Szef UEFA odwołał się od tej decyzji.

Prawnicy przewodniczącego FIFA tłumaczyli, że było to wynagrodzenie dla Platiniego za jego pracę w roli doradcy, a Sepp Blatter nie ma sobie nic do zarzucenia w tej sprawie. Pod koniec ubiegłego miesiąca szwajcarska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące tego kontraktu.

Blatter funkcję pełni od 1998 roku, mimo że wielokrotnie zapowiadał swoje odejście. W wyborach w maju tego roku Szwajcar został wybrany na kolejną kadencję. Głosowanie odbyło się w cieniu gigantycznego skandalu korupcyjnego w FIFA, który skutkował zatrzymaniem przez policję kilku ważnych działaczy organizacji. Pod naciskiem mediów Blatter zadeklarował, że zamierza ustąpić ze stanowiska. Jego następca zostanie wybrany w przyszłym roku.