Ludzie biznesu o Kulczyku: Był wizjonerem przedsiębiorczości

29.07.2015, 10:55; Aktualizacja: 29.07.2015, 13:28
Kulczyk

Jan Kulczykźródło: Materiały Prasowe

Najbogatszy człowiek i wielki wizjoner polskiego biznesu, szukający nowych kierunków. Ludzie gospodarki wspominają Jana Kulczyka. Biznesmen zmarł w Wiedniu w wyniku komplikacji pooperacyjnych. Miał 65 lat.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • Lisbeth(2015-07-29 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Drobny zabieg kardiologiczny u najbogatszego Polaka kończy się śmiercią! Czy możliwe jest, że ten świetny analityk poddałby się operacji wykonywanej przez byle kogo? Osobiście wątpię. Ale czy ktoś z zewnątrz, komu mogło zależeć na śmierci tego człowieka, mógł przeniknąć do szpitala, by sprawić, że te komplikacje powstały? Warto, by odpowiednie służby zbadały tę sprawę i oceniły, czy to "tylko" nieprzewidziane zmiany w organizmie chorego, czy może zaniedbania ze strony personelu, czy jeszcze coś innego? A jeśli zaniedbania, to jak do nich doszło i kto się do nich przyczynił?

    Odpowiedz
  • mm(2015-07-29 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    do Lisbeth: nie przesadzajmy z tą spiskową teorią dziejów,pan Kulczyk po prostu był śmiertelny jak my wszyscy..!

    Odpowiedz
  • KALIF(2015-07-29 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    POWINNO PRZEMIEĆ Ludzie SZEMRANEGO biznesu o Kulczyku
    Po śmierci jest wychwalany pod niebiosa. "Wielki Polak wolnej Polski", "Wybitny", "Lider przemian" - to tylko niektóre określenia o Janie kulczyku,
    Niestety - prawda o biznesowym wizjonerstwie Jana Kulczyka wygląda nieco inaczej. Pierwszym wielkim interesem Kulczyka w III RP była w 1991 r. dostawa samochodów dla policji i UOP. Kierowane przez Andrzeja Milczanowskiego MSW zamówiło bez otwartego przetargu w firmie Kulczyka 3 tys. samochodów za 150 mln zł. Fakt, iż ojciec Kulczyka, Henryk, został według dokumentów IPN pozyskany do współpracy z SB w 1961 r., a w latach 70. przekazany na nieformalny kontakt Departamentu I MSW, to rzecz jasna jedynie zbieg okoliczności. Tak samo jak to, że Kulczykowi w latach 90. doradzał Gromosław Czempiński, szef UOP z lat 1993–1996, w PRL funkcjonariusz SB.

    W 2004 r. okazało się, że Jan Kulczyk jest zamieszany w Aferę Orlenu. W ramach pracy Sejmowej Komisji Śledczej ujawniono, że Jan Kulczyk miał ogromny, niewspółmierny do liczby posiadanych akcji, wpływ na działanie i obsadzanie kluczowych stanowisk w PKN Orlen, oraz to że spotkał się z byłym rezydentem KGB w Polsce Władimirem Ałganowem - do spotkania doszło, co ciekawe, w Wiedniu, gdzie dziś zmarł Kulczyk.

    Odpowiedz
  • wujek(2015-07-29 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    dla mnie Kulczyk to oszust i złodziej. Posłuchajcie...
    www.youtube.com/watch?v=lbQHwsTrdhw

    Odpowiedz
  • wujek(2015-07-29 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie, o jakiej stracie dla Polski wy mówicie skoro Kulczyk kupował polskie przedsiębiorstwa i sprzedawał z zyskiem zagranicznym korporacjom... I

    Odpowiedz
  • 456j547(2015-07-29 21:20) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwna sprawa,chciałem dowiedzieć się czym zajmował się w komunie, ale w życiorysie jest że się urodził i został biznesmenem . A co robił od 1975 do 1990 czarna plama?

    Odpowiedz
  • sushi(2015-08-13 23:54) Zgłoś naruszenie 00

    KULCZYk wizjonerem tak chodzil do wozki i docyganek z PO a tam wrózyli mu ze im wiecej ukradnie od skarbu panstwa tym wiecej musi zaplacic kacykom z PO i SLD zapytajcie Olka zydka juz raz ********** do Izraela Po instrukcje

    Odpowiedz