Szef sztabu PiS Stanisław Karczewski powiedział, że Beata Szydło poda dokładne źródła finansowania proponowanych przez nią zmian w Polsce, między innymi podwyższenia kwoty wolnej od podatku i przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego.

Poza tym cały dzień wypełnią panele z udziałem polityków PiS i zaproszonych ekspertów. Panel na temat zdrowia poprowadzi szef sztabu PiS, wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

PiS chce zlikwidować NFZ, pokaże też w jaki sposób pieniądze mają być dzielone w w systemie opieki zdrowotnej i zaproponuje powrót do szkolnej stomatologii.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak weźmie udział w dyskusji na temat administracji i spraw wewnętrznych. Jego zdaniem rząd powinien być zespołem, który realizuje program działania pod kierunkiem premiera, a nie stowarzyszeniem ministerstw. Dlatego PiS chce zwiększyć kompetencje premiera, między innymi o uchylanie rozporządzeń ministrów. Odbędą się też dyskusje na temat rolnictwa, finansów, polityki zagranicznej, obrony i edukacji.

Konwencja zakończy się jutro prezentacją tak zwanej drużyny Beaty Szydło.