statystyki

Europa nie może spocząć na laurach

autor: Damian Furmańczyk13.04.2015, 07:34; Aktualizacja: 13.04.2015, 07:43
Od lewej: prof. Dariusz Rosati – były minister spraw zagranicznych, Alfred Gusenbauer – kanclerz Austrii w latach 2007-2008, Jacek Krawiec – prezes zarządu PKN Orlen, Leszek Czarnecki – przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Holding, Santiago de la Cierva – profesor IESE Business School, Aleksander Kwaśniewski – prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995–2005

Od lewej: prof. Dariusz Rosati – były minister spraw zagranicznych, Alfred Gusenbauer – kanclerz Austrii w latach 2007-2008, Jacek Krawiec – prezes zarządu PKN Orlen, Leszek Czarnecki – przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Holding, Santiago de la Cierva – profesor IESE Business School, Aleksander Kwaśniewski – prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995–2005źródło: Dziennik Gazeta Prawna

O szansach i słabościach Starego Kontynentu w kontekście dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości polityczno--biznesowej dyskutowali uczestnicy III edycji European Executive Forum (EEF)

PATRONAT

Innowacyjność podczas tegorocznej gali EEF odmieniana była przez wszystkie przypadki. W opinii uczestników wydarzenia to właśnie nowe technologie i inwestycje w działalność badawczo-rozwojową stały się najważniejszym, jeśli nie jedynym warunkiem, którego realizacja pozwoli na zachowanie realnych szans Europy w wyścigu z największymi konkurentami gospodarczymi.

Paneliści zwracali jednak uwagę, że przymiotnik „innowacyjny” jest w ostatnich latach mocno nadużywany. – Nie można tym mianem określać każdego rozpoczynającego się projektu. W Polsce mamy problem z jasnym określaniem, o czym marzymy i do czego dążymy – podkreślał prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk. Dodał przy tym, że jedną z naszych największych bolączek jest brak instytucji, którą można by było jednoznacznie rozliczać z wdrażania innowacyjności. – Z jednej strony powinno to być Ministerstwo Gospodarki, z drugiej Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Nie wiadomo kogo ganić za porażki, a komu gratulować sukcesu – zaznaczył naukowiec. Przyznał, że w największym stopniu problem dotyka strategicznych sektorów – zdrowia i obrony narodowej.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Sybilla(2015-04-17 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu pierwszy oszust RP, "doktor ekonomii" z dyplomem SB, próbuje naciągnąć zdezorientowanych rodaków, Upadają przekręty z polisolokatami i całym szeregiem podobnych obrzydliwych mechanizmów złodziejskich konstrukcji by Lc corp, Getin Bank, Tax Care, itd.
    Zagrożone są zyski z szalbierczych kredytów we frankach udzielane w znacznej mierze przez Getin i powiązane z nim zakamuflowane mafijne organizmy, więc w ostatnim rzucie stara się ten "genialny biznesmen" wyrwać coś jeszcze od omotanych współobywateli.
    Pytam, gdzie są instytucje państwa, takie jak KNF, Uokik, sądy i prokuratury czy kilkadziesiąt innych utrzymywanych z naszych podatków a rzekomo powołanych do nadzoru i kontroli praworządności w Naszym Kraju. Jak to możliwe, że tyle lat podobna kreatura organizuje największy przekręt w RP i wszyscy chowają głowę w piach? Czy aż tak korupcja i amoralność rodem z SB-ckiego dna przeżarła ten kraj?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie