Wczoraj PO uruchomiła stronę internetową mapawpadek.pl. Internauci mogą na niej odszukać swoje miasto i sprawdzić, czym zajmowały się jego władze z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości: "Przez poprzednie 4 lata samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości zajmowali się... wieloma rzeczami. Krytykowano wygląd studzienek, trwały kłótnie o nazwy mostów, lokalnymi problemami najwyższej wagi było życie seksualne pary osiołków w ZOO. Brakowało jednak merytoryki i zwykłej pracy na rzecz mieszkańców" - czytamy na stronie. 

I tak z mapy można się dowiedzieć m.in., że na sesji Rady Miasta w Kraśniku radni PiS długo dyskutowali o szczegółach stroju i tekstach piosenek Dody, która wystąpiła na koncercie w czasie Dni Kraśnika oraz o tym, że radnemu PiS z Białej Podlaskiej, nie podoba się, że na pokrywach studzienek kanalizacyjnych wytłoczono herb miasta z wizerunkiem Michała Archanioła.

Dziś PiS odpowiedziało PO i uruchomiło stronę mapaafer.pl. Prawo i Sprawiedliwość przypomina na niej nie tylko te afery o zasięgu ogólnopolskim, ale także - lokalnym. Dowiadujemy się z niej, że burmistrz Myszkowa potajemnie nagrywał gości w swym gabinecie, a Olgierd Geblewicz marszałek województwa Zachodniopomorskiego, gdy pełnił jeszcze funkcję kierownika sprzedaży wody w Wodociągach Zachodniopomorskich w Goleniowie, nabył w roku 2002 mieszkanie służbowe. Zaoferowano mu je za 35 tys. zł. A od tej kwoty przyznano jeszcze dodatkową bonifikatę w wysokości 24 proc. Wszystko to było możliwe, dzięki temu, że szefem wodociągów był w tym czasie jego bliski krewny.