Miejsce do tego nie jest przypadkowe. To jedyne z 14-tu dużych miast w Polsce, w którym ugrupowanie to niepodzielnie rządzi od dwóch kadencji. Osiem lat temu Andrzej Kosztowniak miał 30 lat, był najmłodszym prezydentem w kraju i jedynym wywodzącym się z Prawa i Sprawiedliwości, który objął rządy w prawie ćwierć milionowym mieście. 

Jego zdaniem, to jeden z powodów decyzji o zorganizowaniu w Radomiu konwencji. Andrzej Kosztowniak przekonuje, że program jego ugrupowania jest adresowany przede wszystkim do ludzi, którzy pochodzą z miast tej wielkości. Tymczasem polityczna konkurencja, czyli Platforma Obywatelska, skupia swoją uwagę i zabiega o głosy mieszkańców metropolii.

W takiej sytuacji, "siłą rzeczy", Radom staje się elementem kampanii wyborczej, chociaż - jak zapewnia ubiegający się o reelekcję prezydent - nie chodzi tylko i wyłącznie o zachowanie władzy. Najważniejszym jego celem jest poprawa jakości życia i dobro mieszkańców Radomia. 

W konwencji podsumowującej kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości weźmie udział prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński. Udział zapowiedział też Zbigniew Ziobro

Konwencja wyborcza PiS w Radomiu rozpocznie się o 13:00.