statystyki

Otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich

autor: Piotr Dziubak10.10.2014, 08:00; Aktualizacja: 10.10.2014, 08:15
Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskichźródło: Wikimedia Commons

To muzeum uświadomi nam, że historia Żydów w Polsce to nie tylko Holokaust. A Żydom – że to nie tylko antysemityzm

To już zwyczajny widok. W tych dniach co roku izraelska młodzież odwiedza w naszym kraju miejsca zagłady przodków. Chronione przez uzbrojonych agentów służb specjalnych wycieczki odwiedzają teren dawnego getta w Warszawie czy Auschwitz. Szybko, w grupach, przechodzą obok, ale nas nie widzą. My również ich widzimy, ale jakby ich nie było. Być może teraz pojawia się szansa, że mur nieufności zacznie zanikać. 28 października zacznie działać Muzeum Historii Żydów Polskich, które przypomni obu narodom o wspólnej historii.


Pozostało jeszcze 95% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

 • EWA(2014-10-10 08:39) Zgłoś naruszenie 10

  ..."Chronione przez uzbrojonych agentów służb specjalnych wycieczki odwiedzają teren dawnego getta " - kto niby ma się z Żydami porozumiewać? Żeby zastrzelili??? Przecież , jeśli przyjeżdżają tu z taką ochroną, to znaczy, że traktują nas tak, jak nakazują rabini - jako bydło robocze i podludzi.

  Odpowiedz
 • kno1(2014-10-10 10:14) Zgłoś naruszenie 00

  O ile pamiętam dotacja z budżetu państwa do budowy tego muzeum wyniosła 70 mln zł. Dlaczego do suwerennego państwie pozwala się wprowadzania obcych uzbrojonych agentów do ochrony zwykłych obywateli? Nie chcę ich w Polsce, nie chcę ich muzeum, nie chcę ich znać.

  Odpowiedz
 • tolerancja też ma swoje granice(2014-10-11 16:16) Zgłoś naruszenie 00

  Zezwolenie na to, żeby jakaś inna nacja mogła łazić z bronią po ulicach - to kpina. To policzek dla nas obywateli tego państwa. Tylko dlatego, że tylu ich ziomków, ukrywających się pod polskimi nazwiskami, ulokowało się na najwyższych stołkach, mają tu specjalne przywileje. Uzbrojeni ochroniarze - jakby do jakiejś dziczy, jakichś ludożerców przyjeżdżali. Ciekawe jak by zareagowali Niemcy gdybyśmy wystąpili do nich, żeby polskie wycieczki zwiedzały Niemcy pod zbrojną eskortą?

  Odpowiedz
 • ala(2014-10-12 12:35) Zgłoś naruszenie 00

  Czy tam jest też wystawa o Palestynie i ludobójstwie dokonywanym na palestyńczykach przez Izrael?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie