Stefan Niesiołowski jest przekonany, że afera taśmowa nie zaszkodzi Radosławowi Sikorskiemu. W ocenie posła PO to bardzo dobry minister. Pytany o wyniki sondażu, według którego 53% Polaków uważa, że Ewa Kopacz nie da sobie rady jako premier, Niesiołowski odparł: - PiS Kopacz nienawidzi. To jest dla Platformy zaszczyt tylko.

Niesiołowski podkreślił w tym rolę Kościoła - W niektórych miejscach kościoły to PiSowskie miejsca agitacji. (...) Część Kościoła zajmuje najczarniejszy rozdział od XVIII wieku, kiedy Kościół popierał Targowicę. (...) Kardynał Dziwisz powinien się zająć tym, co zrobił na Wawelu zamiast mówić o in vitro. Innych metod nie ma. Jak kardynał może kłamać, że są inne metody niż in vitro?! No, proszę, są. Ale kiedy zawodzą, to zostaje tylko in vitro.

- PiS od 4 lat mówi, że premier jest mordercą, że ojczyzna jest okupowana, a unijna flaga to szmata.To rynsztok, co mówi PiS. Kopacz w Smoleńsku bohatersko się zachowywała. Nie będę komentować PiSowskich pomyj - podkreślił oburzony Niesiołowski. Pytany, czy Ewa Kopacz będzie w stanie poprowadzić Polskę w trudnej sytuacji politycznej, poseł PO wyraził przekonanie, że to nie zależy od samej Kopacz.