Marszałek województwa Adam Struzik z PSL-u przekonywał podczas konferencji, że za obecną prezydent stoją jej dokonania z dwóch kadencji. Jak mówi, był to trudny czas, ale jednocześnie pełen osiągnięć. Marszałek Struzik tłumaczył też decyzję władz PSL-u o poparciu dla Hanny Gronkiewicz-Waltz dotychczasową, udaną współpracą z Platformą Obywatelską.

Prezydent Warszawy dziękowała za wsparcie. Doprecyzowała też, na czym będzie polegała współpraca PO-PSL podczas kampanii samorządowej. Wyjaśniła, że na listach Platformy będą miejsca dla kandydatów Stronnictwa, by - jak podkreśliła - mieć dobrych radnych. Zapowiedziała też działniania wspierające kandydata PO w wyborach uzupełniających do Senatu. Odbędą się one w trzech okręgach 7 września. W dwóch przypadkach - na Śląsku i w województwie świętokrzyskim - senatorowie PiS-u Beata Gosiewska i Bolesław Piecha zdobyli mandaty w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na Mazowszu zmarł senator tej partii Henryk Górski.

O mandat senatora na Śląsku będzie się ubiegał poseł Marek Krząkała, w województwie świętokrzyskim - Zbigniew Pacelt, a na Mazowszu - burmistrz Mrozów Dariusz Jaszczuk.