statystyki

Waszczykowski: PiS może poprzeć kandydata PO na komisarza

autor: Grzegorz Osiecki28.05.2014, 07:28; Aktualizacja: 28.05.2014, 07:30
Parlament Europejski, Unia Europejska

W Parlamencie Europejskim kończącej się kadencji eurodeputowani PiS wchodzili w skład frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorówźródło: ShutterStock

Połączenie się z EPP dawałoby możliwość negocjacji stanowisk - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Witold Waszczykowski z PiS.

Jaką frakcję wybierze PiS? Zostanie we frakcji Konserwatystów i Reformatorów (ECR) czy pójdzie do Europejskiej Partii Ludowej (EPP)?

Zastanawiamy się nad oboma rozwiązaniami. Choć to wstępne opinie. Poważne rozmowy zaczną się po rozeznaniu w sytuacji po ostatecznych wynikach wyborów. W obecnej frakcji bylibyśmy najsilniejszą grupą narodową, co dawałoby nam mandat do ubiegania się o stanowisko jej przewodniczącego. Ta funkcja jest istotna, gdyż przewodniczący wchodzi w skład nieoficjalnego prezydium PE i może współdecydować o dzieleniu następnych stanowisk w parlamencie, np. szefów komisji.

A co przemawia za EPP?


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (1)

  • Gem(2014-05-28 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżli PIS poprze komisarza z PO, stanie się niewiarygodna. Wyborcy odwrócili sie od PO jako od partii aferzystów, temu zawdzęcza PIS sukces wyborczy. Gdyby się okazało, że w wyściugu do koryta PiS i PO wspieraja nawzajem swoje interesy (co i tak wielu podejrzewa), to następne wybory wygra Korwin-Mikke i będzie rządzic sam.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie