Rzeczniczka SBU Maryna Ostapenko powiedziała Kanałowi Piątemu, że żaden jej funkcjonariusz nie został uwolniony przez terrorystów.

Samozwańczy mer Słowiańska Wiaczesław Ponomariow twierdzi, że są także postępy w rozmowach na temat zwolnienia 7 wojskowych z państw OBWE. Wśród nich jest Polak. Separatyści liczą, że tu także uda się dokonać wymiany.

Tymczasem prorosyjscy bojownicy z automatami zdobyli radę miejską Amwrosijewki. Na budynku powiesili flagę Republiki Donieckiej, ukraińskie rozerwali i zdeptali. Na miejsce przyjechało 5 milicjantów, którzy powiedzieli, że popierają separatystów. Mer miasta, któremu grożono bronią, napisał podanie o zwolnienie. W innej miejscowości, Konstantynówce, porwano szefa okręgowej komisji wyborczej. Wcześniej porwano innego jej członka.

W Krasnoarmiejsku koło Doniecka udało się jednak zlikwidować posterunek separatystów. Zrobili to patriotycznie nastawieni mieszkańcy obwodu donieckiego z batalionu obrony terytorialnej Donbas. Zatrzymanych wraz z arsenałem, między innymi, 3 automatami Kałasznikowa przekazano milicji w sąsiednim obwodzie dniepropietrowskim.