Prokuratura generalna: Amber Gold było zgodne z prawem

autor: Robert Zieliński10.04.2014, 07:25; Aktualizacja: 10.04.2014, 08:08
Amber Gold

Amber Goldźródło: Wikimedia Commons

Trójmiejska piramida finansowa została założona zgodnie z prawem, dlatego organy ścigania zajmowały się nią tak niemrawo. No i nie wiadomo, czym jest podstawowy interes ekonomiczny państwa, uważa prokurator generalny Andrzej Seremet.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (40)

  • KALIF(2014-04-10 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    By żyło się lepiej! Andrzej Seremet jest. jak herr TUSK, który mówił że w sprawie katastrofy i śledztwa smoleńskie „państwo polskie zdało egzamin”…
    Za ile można kupić innych ministrów rządu PO-PSL? A za ile można kupić premiera? W końcu to tez urzędnik, szef wszystkich urzędników…
    Obecna władza PO-PSL osiąga prawdziwe mistrzostwo w usprawiedliwianiu własnej korupcji.
    Wszyscy są winni, tylko nie ich skorumpowani urzędnicy.
    Nie są winni urzędnicy, tylko społeczeństwo, które na korupcje przyzwyczaja.
    Nie są winni urzędnicy, tylko ludzie, którzy dają łapówki.
    Nie są winni urzędnicy, nie jest winna Sawicka, złapana za rękę, tylko winne jest CBA, które te rękę złapało.

    Odpowiedz
  • zbyszek(2014-04-10 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam co poeta czytaj Pan Prokurator ma na myśli glosząc te słowa.
    Czy ktoś może mnie objaśnić.
    Liczę też , że podane zostaną koszty jakie zostały poniesione na dzialania organów Państwa przeciwko legalnej firmir oraz wyskości strat jakie poniósł Amber Gold.

    Odpowiedz
  • By żyło się lepiej !!(2014-04-10 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    niezwłocznie Marcina P mianować na prokuratora generalnego !!!

    a jego zonę na Ministra Finansów w żądze PełO

    Odpowiedz
  • jest super(2014-04-10 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba zwolnić prezesa amber gold i zapłacić odszkodowanie za bezpodstawne oskarżenia bo wszystko było zgodne z prawem ,podobnie działa ofe i zus

    Odpowiedz
  • Jak ktoś....(2014-04-10 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    ...nie wiedział, co to jest państwo prawa, to teraz już powinien wiedzieć.

    Odpowiedz
  • b(2014-04-10 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Oprocentowanie było zachęcające bo banki w RP mają marną ofertę, chyba że klientem jest Marcin P., Seremet i jemu podobni to coś uzyska lepszego, słabość prokuratury, różnych organów, teraz co powinni płacić z własnej kieszeni jak jakieś sądy orzekną odszkodowania może dla Amber G.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2014-04-10 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    i zgodnie z prawem wyłudził od ludzi miliony zlotych, aby jemu i jego bliskim żyło się dostatnio, brawo dla państwa prawa

    Odpowiedz
  • Do Michała(2014-04-10 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście Ty nie wierzysz w zamach podobnie jak GW i TVN, które chyba już nawet tydzień przed katastrofą wiedziały co było przyczyną. Po co badać po co wyjaśniać?. Wiadomo gen. Błasik był pijany i dzebeściaki też. I wszystko wyjaśnione. Tak toćno. Ruki pa szwam.

    Odpowiedz
  • Leo(2014-04-10 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    W państwie Tuska wszystkie przekręty i oszustwa są normalne. Tylko "polskość, to nienormalność".

    Odpowiedz
  • Majster(2014-04-10 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe,że gość,który był karany za przestępstwa gospodarcze,wcześniej włóczył się po sądach, ot tak sobie założył spółkę. Wcześniej też próbował zmienić nazwisko,czy nawet zmienił-nie pamiętam.Czy to nie wzbudziło w nikim żadnych wątpliwości? Jacy politycy-taki kraj...

    Odpowiedz
  • Patrz !!! (SG)(2014-04-10 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Patrz !
    TelewizjaRepublika , pl , Vod, Gazetapolska , pl ,
    Niezalezna ,pl ,
    Wpisz w wyszukiwarke: " komunistyczni bandyci",
    albo "ekshumacje bohaterow na laczce"

    Odpowiedz
  • KNF śpi.....(2014-04-10 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Można w Polsce powołać AmberGold 2 i kręcić lody ...

    Kto ma mieć nad tym wszystkim pieczę i choć podstawowe rozeznanie jak nie KNF...

    Oni twierdzą że publikowali ostrzeżenia ale nie mogli dobić sie do Mediów i wydrukowano je w małej ramce za ogłoszeniami szmaty i złom kupię.

    Odpowiedz
  • Gaszą słońce jak żarówkę(2014-04-10 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    Mnożą się ci strażnicy żyrandoli jak króliki...

    Odpowiedz
  • jank(2014-04-10 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ręce opadają obserwując taką indolencję obecnej władzy. A rodacy? Czy tym razem wyciągną wnioski przed zbliżającym się politycznym serialem wyborczym do władz europejskich, samorządowych, prezydenckich i parlamentarnych?

    Odpowiedz
  • Emeryt(2014-04-10 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Technicznie rzecz biorąc to Seremet ma rację. Amber Gold to oszustwo ładnie wkomponowane w obowiązujące prawo.
    Problem nie tkwi w Amber Gold, ale na Wiejskiej gdzie hołota z lewej i z prawej strony pojedynkuje się na brzozy i majdany, zamiast zająć się tym do czego zostali desygnowani przez naród - tworzeniem porządnego prawa dla dobra obywateli a nie znajomych królika.

    Odpowiedz
  • Aga(2014-04-10 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    TtAK, NIE ZAPOMINAJMY ŻE W JEDNEJ Z TYCH SPÓŁEK PRACOWAŁ SYN TUSKA, TO SIĘ MUSIAŁO TAK SKOŃCZYĆ

    Odpowiedz
  • obywatel(2014-04-10 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Miałem lepsze zdanie o tym panu, muszę skorygować.

    Odpowiedz
  • Vox61(2014-04-10 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ortodoksyjny liberalizm górą ! To jest jak zaproszenie do robienia przekrętów. Parę miesięcy temu pan Sadowski z Centrum A.Smitha twierdził, że oszukańcze praktyki firm lichwiarskich są dopuszczalne ( bo to przecież " gospodarka głupcze " ) a poszkodowany Obywatel powinien sprawiedliwości szukać w sądach. Myślałem , że to żart.

    Odpowiedz
  • JuzioAmberBonk(2014-04-10 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    potrzebny jest demokratyczny majdan w warszawie

    Odpowiedz