Szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podkreślił, że jeśli informacje amerykańskiej prasy potwierdzą się, wątek finansowy powinna zbadać polska prokuratura. "Pamiętajmy, że to był czas rządów SLD. Wtedy afera ścigała aferę. Chcemy wiedzieć, czy te pieniądze, jeśli zostały przekazane, czy nie zostały zdefraudowane, czy nie zostały przekazane na korupcję dla jakichś polityków" - powiedział Ziobro podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Solidarna Polska chce też, aby sejmowa komisja do spraw służb specjalnych zajęła się wyjaśnieniem sprawy tajnych więzień CIA. Według Ziobry winni łamania polskiego prawa powinni zostać ukarani. "Nie godzi się, żeby jakikolwiek premier, jeśli to prawda, mógł nasz kraj Polskę traktować niczym jakąś dziewkę z karczmy i za dolary łamał polską konstytucję czy godził się na łamanie polskiej konstytucji" - powiedział Ziobro.

W odpowiedzi na zarzuty w tej sprawie Leszek Miller domagał się obrony polskich służb. Były premier dodał, że liczy na postawienie Zbigniewa Ziobry przed trybunałem stanu jeszcze przed końcem tej kadencji Sejmu.