"Przekazaliśmy Donaldowi Tuskowi postulat, by rodzice mieli jak najszerszy wybór przy wysyłaniu swoich pociech do szkoły" - mówił po spotkaniu Tomasz Elbanowski. Jednocześnie przyznawał, że premier nie zgodzał się z nimi, choć uważnie słuchał ich argumentów. "To, czy nasze postulaty zostaną uwzględnione przez rząd, okaże się w ciągu najbliższych miesięcy. Wciąż na to liczymy" - dodawał Elbanowski.

Spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwało prawie 3 godziny. Nic nie wiadomo na temat następnych spotkań premiera z Elbanowskimi.

Karolina i Tomasz Elbanowscy oraz ich stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodzica protestują przeciwko przymusowego wysyłaniu sześciolatków do szkoły. Zgodnie z przyjętą nowelizacją ustawy oświatowej już we wrześniu 2014 roku obowiązkową naukę w szkolnych ławach rozpoczną dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 roku oraz cały rocznik 2007. Rok później do szkół pójdzie druga połowa rocznika 2008, wtedy już siedmiolatków i cały rocznik sześciolatków urodzonych w 2009 roku.