Opozycja domagała się w Radzie Najwyższej, czyli ukraińskim parlamencie uchwały odwołującej rząd premiera Azarowa. Nie udało się, mimo że rano pod parlamentem pikietowało tysiące przeciwników obecnej władzy. Później demonstranci kilka godzin blokowali administrację prezydenta. O 19 miejscowego czasu wrócili na Plac Niepodległości. 

To już kolejny wieczór kiedy zbiera się tam kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Trudno wszystkich policzyć, bo chociaż na samym Majdanie tłoczno, to również wszystkie okoliczne ulice, łącznie z Chreszczatykiem zapełnione są ludźmi z żółto niebieskimi wstążkami i ukraińskimi flagami. Do tłumów przemawiają liderzy opozycji: „ Janukowycz powinien odwołać rząd i ogłosić przedterminowe wybory parlamentarne ale też prezydenckie” - powtarzał podstawowy postulat opozycji szef Batkiwiszczyny Arsenij Jaceniuk. Dodał, że gdyby Janukowycz podpisał nawet umowę stowarzyszeniową z Unią nigdy by jej nie wykonał. Tysiące gardeł na Majdanie krzyczało „widstawka”, czyli dymisja wszystkich władz. 

Około północy tłum się przerzedzi. W nocy na Majdanie dyżurować będzie ponad tysiąc osób. Na jutro opozycja zapowiada kolejne protesty.