Bieńkowska wymienia ludzi: Zwolniła czterech wiceministrów Nowaka, będzie nowy człowiek od kolei

28.11.2013, 17:40; Aktualizacja: 28.11.2013, 17:45
Elżbieta Bieńkowska

Elżbieta Bieńkowskaźródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

Jak donosi Gazeta.pl, czterech wiceministrów z dawnego Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zostało odwołanych w związku z połączeniem resortów transportu i rozwoju regionalnego. W nowym resorcie infrastruktury i rozwoju będzie za to nowy podsekretarz stanu odpowiedzialny za kolej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • !!!(2013-11-28 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie nie mieli tatuaży!

    Odpowiedz
  • erw(2013-11-28 19:16) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy zwolnią 9 wice z MF ?

    Odpowiedz
  • YYY(2013-11-28 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    Normalne,na stanowiskach trzeba posadzić swoich ludzi.

    Odpowiedz
  • Andrzej Malicki(2013-11-29 03:51) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowna Pani Elżbieto! W największych kolejowych spółkach, poczynając od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ul. Targowa 74 w Warszawie jest wielu ludzi Sławomira Nowaka (głównie bankowcy), poustawiani na b.wysokich stanowiskach,zarabiający krocie. Z koleją mają tyle wspólnego co kot z gwiazdami...U siebie w byłym Ministerstwie Transportu ma Pani naczelnika w Departamencie ds.Kolei, niejakiego Ryszarda Sikorę (emeryta z PKP PLK S.A.), zatrudnionego ponownie w Ministerstwie przez Wiceministra Engelhardta. Ryszard Sikora to " bardzo, ale to bardzo ciekawa postać", do omijania szerokim łukiem...Pozdrawiam - Andrzej Malicki

    Odpowiedz
  • Myślący(2013-11-29 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Witam
    Myślę, iż teraz tylko pozostanie przekwalifikowanie "niewygodnych" akt na "dokumentacje manipulacyjną - kategoria BC", a następnie ich zniszczenie i ... już nie będzie drugiej afery na wzór informatycznej". WIDZĘ STARĄ DOBRĄ SZKOŁĘ - nie na darmo PKW jeździła na szkolenia do Moskwy. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Słusznie...(2013-11-29 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    ...to jest poważny resort a nie wybieg dla modeli.

    Odpowiedz
  • sn(2013-11-30 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Powinna wymienić wszystkich nieudaczników, dyletantów,przekręciarzy, lodziarzy,fachowców z nepotyzmu,wepchanych kolesi partyjnych itp. a by jej nie bruździli po cichu, bo oni dużo już zepsuli ,straty,kompromitacje np. na autostradach GDDPiA(S brak 7 cm asfaltu i jej cena usługi, ktoś niby nie zauważył braku, nasypy nie ustabilizowane, brak zjazdów i bocznych dróg lokalnych, koleiny na nowych S , zapadanie się asfaltu, zjezdźanie itp itd. Czy tak ma być dalej , chyba nie, niech przetrzepie i to porządnie , w szerz i wgłąb , aby mieć solidnych zaufanych pracowników i zmniejszy niebotyczna biurokrację przy połączeniu dwóch resortów, bo stanowiska się powielają. Należy uprościć,wydać zrozumiałe przepisy budowlane MI 12.04.2002r ze zmn. dokonać zapisów wprost, a nie jak podane w par.203- 281, np.odwoływanie się z par. 1 do 2 ,ten do 3 ,ten do 4 a ten do 1 i koło się zamyka, galimatias.Takie wymagania już wyliczone podawać w tabelach bez przekładania przez 4 paragrafy. Podawać wreście za każdą zmianą jednolite teksty ustaw i Rozp.MTBiGM przecież to odbywa się elektronicznie (DU są elektroniczne )tylko trochę chęci i pracy drodzy Państwo .Czekamy na to,bo to praca za nasze podatki ! Życząc powodzenia , bo pracy i "ugoru" jest dużo.

    Odpowiedz
  • Lechu II(2013-12-04 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Będzie nowy człowiek od kolei,a od kolesiów pozostanie stary?

    Odpowiedz