Minister sportu i turystyki Joanna Mucha przyznaje, że przed operatorem Stadionu Narodowego jest jeszcze wiele pracy. Szefowa resortu sportu jest zadowolona z wyników osiąganych przez spółkę zarządzającą obiektem, ale zaznacza, że wypracowanie dodatnich wyników nie będzie proste.

Ma się tak stać w 2015 roku. Wtedy zdaniem prezesa spółki PL.2012+ przychody stadionu będą wyższe niż koszty. Miesięczny przychód Stadionu Narodowego wzrósł ze 142 tysięcy złotych w styczniu do ponad 2,3 miliona złotych w maju. W przyszłym roku operator liczy na czasowe osiągnięcie zysków. Roczny koszt utrzymania Stadionu Narodowego wynosi około 32 milionów złotych. Tegoroczne przychody mają sięgnąć 19 milionów złotych.

Stadion odwiedza miesięcznie około 125 tysięcy ludzi. To ok 42 procent więcej niż rok temu. Od czasu otwarcia obiektu zwiedziło go około 1,5 mln ludzi.

Obiekt wybudowano na mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które odbyły w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku. Stadion może pomieścić ponad 58 tysięcy osób.