Po zakończeniu debaty Jarosław Kaczyński powiedział IAR, że jego zdaniem "pomysł z tabletem zdał egzamin, bo nawet prasa światowa pisze o tym, że kandydat na premiera nie został dopuszczony do głosu". Prezes PiS zauważył, że profesor Gliński wygłosił bardzo interesujące, ponad godzinne wystąpienie i wyraził nadzieję, że być może niektórzy "coś z tego jednak usłyszeli".

Jarosław Kaczyński podkreślił, że nie jego uzasadnienie wniosku o wotum, ale propozycje profesora powinny być przedmiotem dyskusji w Sejmie. Przebieg dyskusji nie był- zdaniem prezesa PiS satysfakcjonujący i nie może być podstawą do oceny szans na przegłosowanie wniosku. 

Według Jarosława Kaczyńskiego, naprawdę niewielu posłów twierdziło, że diagnoza rzeczywistości przedstawiona przez PiS jest nieprawdziwa. "Jeżeli chodzi o to, że ten rząd rządzi źle, to poza samą Platformą i PSL wszyscy to przyznają" - stwierdził prezes PiS.

Skomentował też zarzut kłamstwa postawiony w debacie przez premiera. Jego zdaniem, "Platforma wyspecjalizowała się w sytuacji, w której białe to czarne, a czarne to białe".