Radiowozy ITD w miesiąc zarobiły 11 mln zł

autor: Łukasz Bąk, Tomasz Żółciak19.12.2012, 07:21; Aktualizacja: 19.12.2012, 09:46
Jak rozpoznać auto ITD z fotoradarem

Jak rozpoznać auto ITD z fotoradaremźródło: DGP

Za 29 fordów mondeo, focusów i peugeotów partnerów uzbrojonych w fotoradary Inspekcja Transportu Drogowego zapłaciła 6,4 mln zł. Ich zakup zwrócił się w dwa tygodnie. Od początku służby urządzenia zrobiły już 33 tys. zdjęć kierowcom przekraczającym prędkość

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (27)

  • kangaroo(2012-12-19 23:49) Zgłoś naruszenie 00

    W końcu powołane do tego instytucje państwowe skutecznie dobierają się do czterech liter wam, potencjalnym mordercom, którzy za nic macie cudze życie i zdrowie. Mam głęboką nadzieję, że takich pojazdów nie będzie dwadzieścia parę lecz ze dwa, trzy tysiące w skali kraju. Zarobią na siebie i obsługujących je funkcjonariuszy a jedyni, którzy na tym stracą to zakłady pogrzebowe i księża.
    Żywię również głęboką nadzieję, że wkrótce wzorem Australii, Niemiec czy też Szwajcarii pojawią się przy naszych ulicach fotoradary ukryte w specjalnych plastikowych skrzyniach na kółkach do złudzenia przypominających kubły na śmieci. Wszak żadna metoda nie jest zła w obronie życia i zdrowia użytkowników dróg.

    Odpowiedz
  • ahha(2012-12-19 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko głupi człowiek z PO bez prawa jazdy montuje radary zamiat budować drogi

    Odpowiedz
  • bezpartyjny(2012-12-19 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie! Czemu Wy zawsze wszystko łączycie z polityką??

    Odpowiedz
  • nk(2012-12-19 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    A jeszcze jedno pytanie.
    Dlaczego Polacy w Czechach, Niemczech, itp SĄ TACY POTULNI I NIE ŁAMIA PRZEPISÓW.
    Wiem i widzialem naszych rodaków w tych krajach.
    A w Austrii widziałem ostatnio jak policja stała za krzakami tuz przed jakimś miasteczkiem i łapała ... ciekawe czy wówczas wy wszyscy też byście protestowali ŻE TAM STOJĄ ??? Jakoś nie słyszałem o tym. LUDZIE każdy mandat to być może jeden wypadek mniej !!! A mandaty nalezy natychmiast podnieść (obecne x 3)

    Odpowiedz
  • nk(2012-12-19 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    Co stoi na przeszkodzie aby kierowca jechał zgodnie z przepisami ? Co takiego przeszkadza ?
    jeżdżę dużo po mieście dużym i widzę- wystarczyłoby stanąć na skrzyżowaniu ze światłami i w godzinę wystawić 60 mandatów albo i więcej.
    WJEŻDŻANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE - NARODOWE CHAMSTWO Polaków.
    Ciekawe czy genetyczni patrioci też łamią przepisy ???

    Odpowiedz
  • Obywatel RP(2012-12-19 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Damy wam autostrady na których można jechać więcej niż 160km/h, pozwolimy wam kupić samochody które mogą rozpędzić się do więcej niż 180km/h, damy wam też prawo według którego możecie jechać maksymalnie 140 km/h i będziemy to prawo... i będziemy na tym prawie ZARABIAĆ i jeszcze wmówimy wam że to dla bezpieczeństwa. Pieniąchy pieniąchy pieniąchy kasakasakasakasa

    Odpowiedz
  • deafwux(2012-12-19 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    szok!
    Gratulować zarobiła 11,5 mln zł.fotoradar Inspektoratu Transportu Drogowego,

    Odpowiedz
  • FCO(2012-12-19 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie ja zyje. Gdzie ja mieszkam, ze zwyklego obwatela sie gnebi... Mysle, ze czas pomyslec o innej "ojczyznie".

    Odpowiedz
  • apostata(2012-12-19 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    ładna paranoja, teraz tzw. inspekcja nie dba o bezpieczeństwo na drogach tylko o własne dochody, gdyby rządy rzeczywiście dbały o obywateli pan Mróz za niekompetencje powinien być natychmiast wyrzucony na bruk.

    Odpowiedz
  • kierowca(2012-12-19 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    zabawne jest to, że istnieje w świadomości niektórych tak duże powiązanie dużych prędkości z nieuniknionym wypadkiem. Jak się nie potrafi jeździć to i wypadek śmiertelny można spowodować przy 50km/h

    Odpowiedz
  • roman(2012-12-19 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem kierowcą, nie jestem zachwycony takim nasileniem kontroli drogowych, ale wiem, że nie zapłacę mandatu jeżeli będę jeździł zgodnie z przepisami. Dużo jeżdżę i widząc jak inni kierowcy zachowują sie na drogach, to jednak mam przekonanie, że takich kontroli jest zbyt mało. Nie ma to przy tym żadnego związku z partiami politycznymi, tylko z brakiem rozsądku i przekonaniem niektórych o nieśmiertelności. Więcej kultury na drogach - mniej śmierci. Służby drogowe niech robią swoje.

    Odpowiedz
  • Ole(2012-12-19 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    90% zabitych w wypadkach drogowych to ofiary drogi dwukierunkowej, jednojezdniowej. Co rząd zamierza zrobić ze stanem tych dróg - czyli główną przyczyną śmierci kierowców ?

    Odpowiedz
  • HAWK(2012-12-19 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    a to podobno straże miejskie "łupią kierowców " hehehehe, prędzej czy -później prawda wychodzi na jaw ...

    Odpowiedz
  • samochodziarz(2012-12-19 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    średnio 220 tys zł za jeden samochód (6.4 mln / 29 = 220 tys.)
    chyba ktoś trochę przesadził, żeby za focusa (który zresztą ma jeździć wolno i fotografować tych, którzy go wyprzedzają) zapłacić taką kasę, nawet jeśli uznać, że w tej kwocie jest zawarty koszt fotoradarów...

    Odpowiedz
  • Głosowałeś na Po ?(2012-12-20 06:25) Zgłoś naruszenie 00

    To masz co chciałeś!

    Odpowiedz
  • jacek(2012-12-19 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Jezu chce powrotu państwa totalitarnego i państwa ucisku Kaczynskiego bo teraz co to sie dzieje to istny raj dla mirów zbychów i innych z bandy ryżego nie dla zwykłego człowieka

    Odpowiedz
  • Ale sukces(2012-12-19 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Rudemu i ferajnie z Po, pozostały tylko restrykcje i kontrybucje nakładane na Polaków.

    Odpowiedz
  • KALIF(2012-12-19 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    Kierowco - zaszkodź rządowi, zwolnij! Każdy z 30 milionów dorosłych Polaków będzie musiał uiścić średniorocznie jeden mandat w wysokości 50 złotych
    Rząd miłości PO-PSL postanowił, że w przyszłym roku ukarze nas mandatami na łączną kwotę półtora miliarda złotych. Odliczając dzieci, Każdy z 30 milionów dorosłych Polaków będzie musiał uiścić średniorocznie jeden mandat w wysokości 50 złotych.
    Jeden mandat na jednego mieszkańca.

    Odpowiedz
  • Dżinks(2012-12-19 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    To jest jakieś zdzierstwo... Co ciekawe do fotoradarów jest wymóg, że muszą być poprzedzone znakiem i pomalowane na żółto, a ITD może sobie cykać fotki kiedy chce. Nieładnie tak zarabiać na kierowcach. Pobrałem więc sobie na telefon Yanosika żeby ratować jakoś swój portfel.

    Odpowiedz
  • enzo(2012-12-19 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    "Jan Mróz twierdzi, że mobilne fotoradary są wyłączone spod tych regulacji" - a jeśli ten pojazd stoi na poboczu (żeby tylko, stoją nawet na chodniku) i "pstryka" zdjęcia (bo dochodzi już do takich patologii)? D-51 nie dotyczy tej sytuacji?

    Odpowiedz