Według "Pulsu Biznesu" komornik ma zająć wszystkie produkty (spożywcze oraz sprzęt RTV i AGD) sprzedawane przez sieć w zaprojektowanych przez Wyspiarzy opakowaniach.

Biedronka miała nie zapłacić za koncept opakowań, choć sprzedaje w nich towar pod własną marką.

Komornik umówił się z prawnikami agencji, że egzekucja rozpocznie się w środę w południe. Na pierwszy ogień ma pójść flagowy sklep Biedronki w Warszawie, mieszczący się w biurowcu Jeronimo Martins - portugalskiego właściciela tej największej w Polsce sieci handlowej. Z nieoficjalnych informacji "PB" wynika, że od marca 2012 r. Biedronka zwleka z zapłatą W&R kilkudziesięciu milionów złotych.

W przysłanym w środę PAP oświadczeniu Jeronimo Martins Polska oraz Rowe & Partners Limited potwierdzają, że są w sporze, jednak wartość roszczeń jest o wiele niższa. Nie będą także w środę - czytamy w dokumencie - "podjęte jakiekolwiek działania prawne przez komornika, wobec całego asortymentu produktów Jeronimo Martins Polska S.A., w tym RTV i AGD".

"Pomimo zawisłego przed sądem sporu, strony prowadzą rozmowy w celu polubownego zakończenia sprawy" - podkreślają autorzy oświadczenia.