statystyki

Wirus wystawi rachunek [OPINIA]

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak29.10.2020, 08:32; Aktualizacja: 29.10.2020, 08:32
Natomiast COVID-19 u bram stoi już dziś i na całej klasie politycznej, także na liderkach protestu, spoczywa odpowiedzialność za to, by przy poszanowaniu prawa do wyrażania własnych poglądów nie narażać Polaków na to, że przeciążona służba zdrowia runie, a koronawirus powie nam wszystkim: „wyp….ać”.

Natomiast COVID-19 u bram stoi już dziś i na całej klasie politycznej, także na liderkach protestu, spoczywa odpowiedzialność za to, by przy poszanowaniu prawa do wyrażania własnych poglądów nie narażać Polaków na to, że przeciążona służba zdrowia runie, a koronawirus powie nam wszystkim: „wyp….ać”.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: CLAUDIO PERI

Wczoraj mieliśmy prawie 19 tys. nowych przypadków koronawirusa. Jeśli takie tempo się utrzyma, to w przyszłym tygodniu możemy mieć już 30 tys. nowych przypadków dziennie.

Choć z jednej strony wprowadzone półtora tygodnia temu obostrzenia mogą spowolnić wzrost przypadków, to trwające manifestacje mogą go przyspieszyć. Wprawdzie rząd chwali się, że obecnie mamy ponad 20 tys. łóżek covidowych (a możemy ich mieć 30 tys.), musimy pamiętać o jednym ‒ to dopiero początek. Na początku października szokowało nas 1,5 tys. przypadków zakażeń, teraz mamy ich ponad 10 razy więcej i jednocześnie przeciążoną służbę zdrowia oraz perspektywę wielomiesięcznej walki z epidemią. Wszystko wskazuje, że z obecną falą wirusa będziemy się zmagać do kwietnia czy maja. To powoduje, że wszelkie zasoby powinny zostać skoncentrowane na tej kwestii.

Trybunał, wydając orzeczenie w tak drażliwej sprawie w takim momencie, popełnił olbrzymi błąd i odpowiada za eskalację konfliktu w trakcie epidemii. To oczywista konstatacja, bez względu na to, czy ktoś trybunał w obecnym kształcie uznaje czy nie. Sędziowie powinni mieć wyczucie chwili. Skoro nie byli w stanie wydać orzeczenia przez cztery lata, to pół roku zwłoki nikogo by nie zbawiło.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • serafin(2020-10-30 08:40) Zgłoś naruszenie 20

    To nie żaden błąd Trybunału, tylko próba zwalenia winy za nieuniknioną hekatombę służby zdrowia na nieprzestrzegających ograniczeń demonstrantów. Działanie, z powodu niedowładu intelektualnego w Pisie, podjęte o 2 - 3 tygodnie za późno, żeby gładko przerzucić winę za dziesiątki tysięcy zakażeń z własnej odpowiedzialności na protestujących.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie