statystyki

Północ–Południe. Dwie Atlanty. Kiedyś reduta konserwatystów, dzisiaj swing state

autor: Radosław Korzycki21.10.2020, 08:21; Aktualizacja: 21.10.2020, 08:23
Ludzie nie będą głosowali na Trumpa, który porównuje ich do terrorystów

Ludzie nie będą głosowali na Trumpa, który porównuje ich do terrorystówźródło: ShutterStock

Bóg chce, aby wygrał Trump, przekonują zwolennicy prezydenta. Konserwatywna Georgia modli się o zwycięstwo głowy państwa i wierzy w cud.

W poniedziałek ludzie z grupy Evangelicals for Georgia zorganizowali wirtualną modlitwę w intencji reelekcji prezydenta. Pani dziękuje ludziom z Atlanty, kraju i całego świata, którzy zdecydowali się do niej dołączyć online. – 2020 r. jest dla nas wszystkich strasznym doświadczeniem. I takim też był dla Donalda Trumpa – stwierdza. Potem przez Skype’a łączą się z nią kolejne osoby. Wyłącznie biali. Mężczyzna w średnim wieku zanosi się szlochem i mówi, że gdy on i jego żona dowiedzieli się, że prezydent i Melania mają COVID-19, modlili się o jego zdrowie przez trzy godziny. Trump jest bohaterem dla ludzi, dla których wartością numer jeden jest wiara chrześcijańska.

Wirtualne wydarzenie transmitowano z biurowca przy Ferry Road w północnej Atlancie. Obiekt leży na terenie 11. okręgu wyborczego do Izby Reprezentantów, zamieszkanego w trzech czwartych przez białych, ale niespecjalnie zamożnych. Średni dochód na gospodarstwo wynosi tam 55 tys. dol. Wybory wygrywa tu od sześciu lat republikanin Larry Loudermilk i demokraci nawet nie starają się wystawić mocnego kandydata. A kongresmen jest gorliwym trumpistą. W czasie kiedy w zeszłym roku Izba Reprezentantów debatowała nad tym, czy postawić prezydenta w stan oskarżenia i rozpocząć tym samym procedurę impeachmentu, Loudermilk zabrał głos w obronie głowy państwa. „Kiedy Chrystus został niesłusznie oskarżony o zdradę, Poncjusz Piłat dał mu możliwość stanięcia oko w oko z oskarżycielami… W czasie tamtego pozorowanego procesu Piłat dał więcej praw Chrystusowi niż demokraci gwarantują naszemu prezydentowi” – stwierdził.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie