statystyki

Zełenski pyta o Donbas, marihuanę i dożywocie za łapówki

autor: Michał Potocki19.10.2020, 08:10; Aktualizacja: 19.10.2020, 08:48
Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenskiźródło: ShutterStock

Dziennikarze popsuli plany Wołodymyra Zełenskiego. Prezydent Ukrainy miał codziennie ujawniać jedno z pięciu pytań, które zada w sondażu przy okazji planowanych na niedzielę wyborów lokalnych. Tygodnik „NW” ujawnił je jednak wcześniej, więc Zełenski nie miał innego wyjścia, jak tylko je potwierdzić. Dwa z nich dotyczą Zagłębia Donieckiego, choć ich treść jest niejasna nawet dla ekspertów, a co dopiero dla zwykłych obywateli.

Pierwsze brzmi: „Czy popierasz utworzenie wolnej strefy ekonomicznej na terytorium obwodów donieckiego i ługańskiego?”, a drugie: „Czy popierasz prawo Ukrainy do skorzystania z gwarancji bezpieczeństwa ustalonych przez memorandum budapeszteńskie w celu odbudowy suwerenności państwowej i integralności terytorialnej?”. Pierwsze przypomina niektóre zapisy porozumienia o rozejmie z Mińska z 2015 r., jednak brak szczegółów utrudnia ocenę, jak taka strefa miałaby wyglądać i kiedy powstać. Drugie nawiązuje do dokumentu z lat 90., który został podpisany przez mocarstwa atomowe w zamian za zrzeczenie się przez Kijów postsowieckiej broni jądrowej.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie