Andrzej Duda: To "Solidarność" doprowadziła do zburzenia Muru Berlińskiego

31.08.2020, 18:14; Aktualizacja: 31.08.2020, 18:35
Prezydent Andrzej Duda podkreślił wagę pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski w 1979 roku dla powstania "Solidarności"

Prezydent Andrzej Duda podkreślił wagę pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski w 1979 roku dla powstania "Solidarności"źródło: PAP
autor zdjęcia: Adam Warżawa

"Solidarność" wyrosła na wielkim pragnieniu i żądaniu godności; uczestnicy Sierpnia'80 chcieli normalności i godności człowieka dla wszystkich, swoich rodaków i nie tylko - mówił w Gdańsku prezydent Andrzej Duda na obchodach 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • Dziadku(2020-08-31 20:43) Zgłoś naruszenie 30

    ... a dlaczego ten pan zaciska usta tak jak Mussolini ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Józef(2020-08-31 22:50) Zgłoś naruszenie 22

    Największy błąd. Niemiec został nagrodzony za zniszczenie Polski bez odszkodowania. Dzisiaj podnoszenie reparacji to walka z wiatrakami. Solidarność pomogła ich nie otrzymać. Czym tu się chwalić Panie Duda. Niemcy (Prusy, Sasi) wiodąco i solidarnie z innymi nacjami, przez setki lat, ograniczali Polskie aspiracje narodowe. Nie Wiesz ? Jesteś młody, jeszcze doświadczysz tej solidarności, to nieuniknione.

    Odpowiedz
  • Anżej (2020-08-31 23:48) Zgłoś naruszenie 20

    Andrzej Duda: To "Solidarność" doprowadziła do zburzenia Muru Berlińskiego...... w Korei.

    Odpowiedz
  • Sebastian(2020-09-01 07:21) Zgłoś naruszenie 30

    "Solidarność" - nie mylić z aktualną przystawką rządową, która ma czelność zwać się związkiem zawodowym!

    Odpowiedz
  • Kuba(2020-09-01 10:17) Zgłoś naruszenie 11

    "a także wszystkim ludziom pracy w Polsce, "aby to wszystko, co przyświecało wtedy tym, którzy walczyli o godność, zawsze było w naszym kraju pamiętane i szanowane", --Panie Prezydencie -- to Ja tez walczyłem wówczas o godnośc ale teraz mając 45 lat pracy w tym więcej niz 15 w szkodliwych i niebezp z sobotami i świetami z nadgodzinami ,nie mam prawa do Emerytury Stażowej a Tusk bierze takąąąąąą forse za Urlop Obiboka zyciowego .. o czym My tu mówimy..

    Odpowiedz
  • Valdemort(2020-09-01 10:20) Zgłoś naruszenie 20

    to przecież wszystko kłamstwo - gdyby nie Kaczyński, Morawiecki - miotacz koktajlami czy Duda - mur stałby do dziś. I tak "dobra zmiana" wprowdziła korektę do historii

    Odpowiedz
  • Janusz(2020-09-01 10:20) Zgłoś naruszenie 10

    Solidarność --to grupa ludzi z KK Która Uchwalą Finansową zapewniła sobie dostatnie życie.

    Odpowiedz