Ławrow: Na Bialorusi są siły, które chcą zrealizować scenariusz ukraiński

23.08.2020, 18:03; Aktualizacja: 23.08.2020, 18:05
Szef MSZ Rosji zarzucił kandydatce w wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłanie Cichanouskiej, że choć opuściła swój kraj, to nadal wygłasza oświadczenia polityczne, jego zdaniem "dość ostre"

Szef MSZ Rosji zarzucił kandydatce w wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłanie Cichanouskiej, że choć opuściła swój kraj, to nadal wygłasza oświadczenia polityczne, jego zdaniem "dość ostre"źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: GERARD JULIEN POOL

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w niedzielę, że na Białorusi są siły, które próbują sprowokować tam rozlew krwi i zrealizować scenariusz ukraiński. Zdaniem szefa rosyjskiej dyplomacji na Białorusi widać oznaki unormowania sytuacji.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (4)

 • StAAbrA (2020-08-23 21:02) Zgłoś naruszenie 10

  Bólu głowy byście nie mieli , gdybyście sobie z Polską nie pogrywali - z Hitlerem do spółki - a także wcześniej . I później . Moja porada jest nadal aktualna ; wystarczy wykonać . Bo może wkrótce się okazać , że u was tam , towarzysze , ruskich to już w ogóle nie ma ...

  Odpowiedz
 • S.D.(2020-08-24 07:17) Zgłoś naruszenie 00

  KARTA NARODÓW ZJEDNOCZONYCH W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ PREZYDENT KRAJOWEJ RADY NARODOWEJ RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ podaje do powszechnej wiadomości: W dniu dwudziestym szóstym czerwca tysiąc dziewięćset czterdziestego piątego roku [26.6.1945r.] podpisane zostały w San Francisco: Karta Narodów Zjednoczonych, Statut Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości i Porozumienie ustanawiające Komisję Przygotowawczą Narodów Zjednoczonych, do których to aktów Rząd Polski przystąpił [24.10.1945 r.] o następującym dosłownym brzmieniu: (w y c i ą g) „KARTA NARODÓW ZJEDNOCZONYCH. MY, LUDY NARODÓW ZJEDNOCZONYCH, ZDECYDOWANE […] przywrócić wiarę w […] równość praw narodów wielkich i małych, stosować tolerancję i żyć wspólnie w pokoju, jeden z drugim, jak dobrzy sąsiedzi, […] POSTANOWILIŚMY ZESPOLIĆ NASZE WYSIŁKI DLA OSIĄGNIĘCIA TYCH CELÓW. Stosownie do tego, nasze odnośne Rządy, za pośrednictwem swych przedstawicieli, zgromadzonych w mieście San Francisco, którzy okazali swe pełnomocnictwa uznane za dobre i w należytej formie, zgodziły się przyjąć niniejszą Kartę Narodów Zjednoczonych, i na jej podstawie ustanawiają organizację międzynarodową, która będzie nosiła nazwę Narodów Zjednoczonych. […] Artykuł 2. 1. Organizacja opiera się na zasadzie suwerennej równości wszystkich swych członków. […] Artykuł 2. 7. Żadne z postanowień niniejszej Karty nie upoważnia Narodów Zjednoczonych do wtrącania się w sprawy, które zasadniczo należą do wewnętrznej kompetencji jakiego bądź państwa, ani do domagania się od członków, żeby sprawy tego rodzaju oddawali do załatwienia w trybie przewidzianym w niniejszej Karcie; […].“. (Tekst, złoż. dok. rat. oraz lista stron umowy: Dz. U. z 1947 r. Nr 23, poz. 90 i 91). Białoruska Socjalistyczna Republika Radziecka przystąpiła do Karty NZ dnia 24.10. 1945 r.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • S.ame D.udy . Smalone ...(2020-08-24 21:47) Zgłoś naruszenie 00

  Tę gadkę znamy od 1944 roku ... Dziś , a jakże , też leci ten kabarecik ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie