statystyki

Viktor Orbán wciąż walczy z Sorosem i epidemią

autor: Dominik HéJj15.07.2020, 07:25; Aktualizacja: 15.07.2020, 07:25
Viktor Orban

Viktor Orbanźródło: ShutterStock

Chociaż przed dwoma tygodniami Viktor Orbán określił zakończenie sesji parlamentu jako koniec sezonu na łowy, to wakacji w tym roku nie będzie. Z inicjatywy węgierskiej koalicji rządowej zwołano deputowanych na nadzwyczajne posiedzenie, w czasie którego premier chciał otrzymać legitymację do prowadzenia negocjacji w sprawie zapowiadanego przez Brukselę funduszu na rzecz odbudowywania gospodarek po pandemii. Przywódcy unijni będą omawiać te kwestie już w najbliższy piątek.

Premier stoi na stanowisku, że nie będzie to żaden fundusz, lecz gigantyczny kredyt, który mają zaciągnąć kraje członkowskie. Jak pisał DGP, nad Balatonem trwają narodowe konsultacje.

Obywatele, którzy otrzymali ankiety, mają odpowiedzieć m.in. na pytanie dotyczące tego funduszu, przedstawionego jako drugi plan George’a Sorosa, polegający na zadłużeniu się całych pokoleń Europejczyków u spekulantów finansowych (w domyśle pokroju Sorosa). Unijni urzędnicy mają się spodziewać węgierskiego weta.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie