Rząd zdecydował o wstrzymaniu pracy niektórych kopalń na 3 tygodnie

08.06.2020, 09:48; Aktualizacja: 09.06.2020, 08:26
Od jutra zostanie wstrzymana praca w 2 kopalniach Jastrzębskiej Spółce Węglowej i w 10 kopalniach Polskiej Grupy Górniczej

Od jutra zostanie wstrzymana praca w 2 kopalniach Jastrzębskiej Spółce Węglowej i w 10 kopalniach Polskiej Grupy Górniczejźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Bielecki

Od jutra wstrzymamy wydobycie, wstrzymamy prace w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i w 10 kopalniach Polskiej Grupy Górniczej - poinformował w poniedziałek wicepremier szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • polonista(2020-06-08 13:55) Zgłoś naruszenie 50

    Buta górników jest lepsza niż nauczycieli, dlatego dostaną 100% postojowego finansowanego z 40%, których nie dostają inni Polacy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • glos(2020-06-08 13:36) Zgłoś naruszenie 50

    i 100 % platne maja ale cyrk a reszta goi w polin 80% procent i kopa z niewolniczej pracy !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Franek(2020-06-08 12:11) Zgłoś naruszenie 81

    Ja dostaję 1100 złotych miesięcznie to jest 30% wypłaty z powodu koronawirusa a górnik nie może ponosić strat ? To jest jakaś mafia górnicza że im się wszystko należy a pozostałe zawody mają tracić. - banda oszustów. - trzeba jak najszybciej zlikwidować to złodziejskie górnictwo.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Epek(2020-06-08 12:09) Zgłoś naruszenie 20

    Co dirczok nie powie to wielkie g

    Odpowiedz
  • obatel(2020-06-08 12:00) Zgłoś naruszenie 62

    Nie pokazujcie jego zdjęć, to nie do wytrzymania!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pik(2020-06-08 11:02) Zgłoś naruszenie 01

    5G Ale kaowców z Gdańska i Warszawy nie przebije.

    Odpowiedz
  • Melman(2020-06-08 10:56) Zgłoś naruszenie 42

    A czy ktoś już wie które to kopalnie będą zamknięte w PGG?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marian(2020-06-08 10:36) Zgłoś naruszenie 613

    To wszyscy inni mogą mieć obniżane pensje, a górnicy oczko w głowie Sasina mają mieć 100%? "Niestety charakter pracy w kopalniach spowodował, że te środki nie mogły okazać się całkowicie skuteczne" Już widzieliśmy zachowanie i kulturę górników podczas protestów - zapewne część winy leży po ich stronie. A gdzie jego odpowiedzialność za narzucenie elektrowniom i ciepłowniom kupowanie polskiego, znacznie droższego węgla? Wcale to nie pomogło kopalniom, które dalej wydobywają więcej niż sprzedają, do tego dalej drogo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ;)))(2020-06-08 10:30) Zgłoś naruszenie 53

    Proces likwidacji kopalń węgla kamiennego trwa ;)) Przewodniczący "S" trzyma rękę na pulsie ;))

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kamil durczok(2020-06-08 10:27) Zgłoś naruszenie 155

    co się sasin nie dotknie to zamienia w g

    Odpowiedz