statystyki

Johnson traci w sondażu zaufania. Powód: Kontrowersyjny zausznik

autor: Jakub Kapiszewski27.05.2020, 07:41; Aktualizacja: 27.05.2020, 07:42
W konserwatywnych mediach pojawiły się zresztą komentarze, że nie mógłby sobie na to pozwolić, bo bez Cummingsa premier byłby jak kukiełka bez brzuchomówcy, lalka bez lalkarza”

W konserwatywnych mediach pojawiły się zresztą komentarze, że nie mógłby sobie na to pozwolić, bo bez Cummingsa premier byłby jak kukiełka bez brzuchomówcy, lalka bez lalkarza”źródło: Materiały Prasowe

Parasol ochronny, jaki Boris Johnson roztacza nad swoim najbliższym doradcą, może okazać się kosztownym politycznie błędem.

Skandal z udziałem Dominica Cummingsa – kontrowersyjnego zausznika premiera, określanego czasem „numerem dwa” w państwie – już odbija się w badaniach opinii publicznej. Według sondażowni Savanta ComRes, która od początku pandemii codziennie sprawdza zaufanie społeczne do najważniejszych polityków, afera kosztowała Johnsona aż 20 pkt poparcia w cztery dni (od momentu wybuchu afery w piątek wieczorem), chociaż jeszcze na początku maja oscylowało powyżej 30 proc.

Doradca znalazł się w centrum uwagi po tym, jak media przyłapały go na łamaniu zasad izolacji społecznej. Pod koniec marca Cummings wyjechał bowiem wraz z żoną i 4-letnim dzieckiem na prowincję do swoich rodziców. Jak sam tłumaczy obawiali się, że nie będą mieli z kim zostawić dziecka, w razie gdyby obydwoje zachorowali na COVID-19 (mieli takie podejrzenie). Wybrali więc izolację na prowincji, gdzie mogli oddać dziecko pod opiekę rodziców lub siostry Cummingsa.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie