Szumowski: Maseczki kupilibyśmy nawet od diabła [WYWIAD]

autor: Klara Klinger, Grzegorz Osiecki18.05.2020, 07:00; Aktualizacja: 18.05.2020, 16:41
Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Wojciech Olkunik

Braliśmy je od instruktora narciarstwa, bo nikt inny się do nas nie zgłosił. Nie znaleźliśmy nikogo z towarem – tłumaczą minister zdrowia Łukasz Szumowski i jego zastępca Janusz Cieszyński

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (46)

  • Andżej(2020-05-18 07:43) Zgłoś naruszenie 337

    Maseczki od Gunki miały gumki inne nie.Chciał kupić od Diabła ale nie chciał dać "atestu".

    Odpowiedz
  • mmm(2020-05-18 08:04) Zgłoś naruszenie 4510

    Głupie tłumaczenie. Przecież rząd zablokował handel maseczkami dla osób prywatnych a tu nagle przyjaciel ma 100 tyś maseczek? przecież to zwykły szwindel

    Odpowiedz
  • mario(2020-05-18 08:10) Zgłoś naruszenie 358

    Niech pan szumowski się nie ośmiesza że w europie zachodniej nie ma loboratorium do badania masek. nawet tuż przy granicy z polska w niemczech jest. To właśnie ich ignorancja spowodowała że w polsce nie ma certyfikowanego laboratorium badającego maski. Na samym początku o tym była mowa. A CIOP nie ma certyfikatu na badanie masek z europejskim certyfikatem. W polsce laboratoria nie wykonują podstawowych badań nawet krwi na zawartość różnych substancji w organiżmie i trzeba próbki wysyłac za granicę.

    Odpowiedz
  • zniesmaczona(2020-05-18 08:15) Zgłoś naruszenie 3910

    ciekawe gdyby z własnych pieniędzy Pan S. musiał kupić maseczki dla swojej rodziny, też kupowałby od diabła? czy raczej włączyłby myślenie? Super wydaje się nie swoje pieniądze, nie na siebie, bo przecież p, S. nie ma objawów, wiec maseczki nie nosi.

    Odpowiedz
  • busz(2020-05-18 08:40) Zgłoś naruszenie 3610

    Kpiny sobie Państwo z Polaków robicie . Dobrze się bawicie? Jak samopoczucie dobre? Jak smakuje sukces moralny , etyczny i finansowy w tak dużej dawce ??!!

    Odpowiedz
  • Jolka(2020-05-18 08:49) Zgłoś naruszenie 841

    Najłatwiej to krytykować! W tak ciężkiej i dynamicznej sytuacji, jaka powstała na początku epidemii trudno się dziwić, że podejmowano drastyczne kroki, by wspomóc służbę zdrowia i społeczność. Dzisiaj łatwo krytykować, że można było inaczej , lepiej..W obliczu zagrożenia trzeba podejmować decyzje czasem nawet ryzykowne. Jak się chce kogoś uderzyć, to i kij się znajdzie..Oj, Polacy, Polacy! Zajmijmy się codziennością i przestańmy wieczne szukać winnych, szukać afer, bo społeczeństwo już tym " rozliczaniem " jest po prosu zmęczone. dajcie ludziom normalnie żyć i wracać do normalności!.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • pecunia non olet(2020-05-18 09:21) Zgłoś naruszenie 267

    Trudno się dziwić skoro górale sprawiedliwie dzielili się "zyskami".......

    Odpowiedz
  • Jn(2020-05-18 09:40) Zgłoś naruszenie 365

    Słowa, słowa. Jak jak w powiedzeniu: w więzieniach sami niewinni... Jak śmierdziało, tak śmierdzi...

    Odpowiedz
  • GRATUUUUUUUUUULUJE(2020-05-18 09:43) Zgłoś naruszenie 235

    A JAKIE MASECZKI BYŁY PREZENTEM "DLA NAJBIEDNIEJSZYCH" ???? CZY PRZY TAKIM DEFICYCIE TEGO PRODUKTU MOŻNA GO ROZDAWAĆ KIEDY KAŻDY POLAK MUSI GO SOBIE KUPIĆ ???? CZY NORMALNY CZŁOWIEK ODDAJE DOM NAJBOGATSZEMU BY MIESZKAĆ W RUDERZE ?????? NO CHYBA, ŻE NIE JEST TO JEGO DOM.........................

    Odpowiedz
  • Papcio(2020-05-18 09:45) Zgłoś naruszenie 427

    W te bzdety ktoś wierzy? Panie Szumowski. przedsiębiorca nie ma marginesu błędu. Nie zweryfikuje oszusta, ponosi sankcje: płaci za niego VAT, nie może zakwalifikować zakupu w koszty. Proszę o informację, kto i jakie sankcje poniósł za ten przekręt?

    Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-05-18 09:46) Zgłoś naruszenie 326

    Kit to proszę wciskać w radyju albo w odchudzonej trójce. I tak nikt poważny tego nie słucha.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • trzeba rozliczyc mafie pis ktora okrada panstwo(2020-05-18 09:51) Zgłoś naruszenie 479

    szumowski jak kazdy wg. pis jest rowny, juz powinnien byc zatrzymany, siedziec w areszcie, czekac na proces z 3 lata i dostac conajmniej 10 lat za swoje czynny. Tak dzialaja zerowe prokuratury przy tego typu przestepstwach. MF od lat walczy z procederem wystawiania i używania pustych faktur, które prowadzą do zaniżania zobowiązań podatkowych a także wyłudzania zwrotów VAT. Po wprowadzeniu m.in. JPK, sankcji VAT z dniem 1 marca 2017 znowelizowano kodeks karny o dwa typy przestępstw polegające na wystawianiu i używaniu: fikcyjnych faktur (art. 270a) oraz faktur potwierdzających nieprawdę (art. 271a). Podstawową karą za wprowadzone typy przestępstw jest kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. W przypadku gdy wartość faktury lub faktur przekracza 5 milionów złotych lub gdy osoba uczyniła sobie z tego przestępstwa stałe źródło dochodu kara to minimum 3 lata więzienia. Najostrzejsza sankcja spotka osobę, która popełnia przestępstwo z użyciem faktury lub faktur o wartości powyżej 10 milionów złotych. Jest to minimalna kara od 5 lat pozbawienia wolności do maksymalnie 25 lat więzienia. Dodatkowo na sprawcę przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu może zostać nałożona kara grzywny do wysokości 6 milionów złotych. art. 270a. § 1 kk stanowi , iż: “Kto, w celu użycia za autentyczną, podrabia lub przerabia fakturę w zakresie okoliczności faktycznych mogących mieć znaczenie dla określenia wysokości należności publicznoprawnej lub jej zwrotu albo zwrotu innej należności o charakterze podatkowym lub takiej faktury jako autentycznej używa, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.” Nowe przepisy kodeksu karnego zrównały przestępstwa związane z fałszowaniem faktur i wystawianiu pustych faktur z używaniem takich faktur. Jest to bardzo groźne gdyż posługiwanie się nieprawidłową fakturą może dotknąć każdego przedsiębiorcę. Każdy uczestnik obrotu gospodarczego, który posługuje się cudzym dokumentem może nieświadomie używać sfałszowanej lub nieprawdziwej w treści faktury. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność przy ocenie kontrahenta oraz zachować należytą staranność.

    Odpowiedz
  • pytam(2020-05-18 10:21) Zgłoś naruszenie 125

    Złoto zabrane z angielskiego depozytu gdzie pracowało przynosząc dochody zostało ściągnięte .....dlaczego i po co ????????????? maseczki i inne kwestie to ....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • terodo awrefa(2020-05-18 11:07) Zgłoś naruszenie 145

    Jeżeli nikt nie ma maseczek, to czy nie powinna się zapalić czerwonalampka , że coś jest nie tak i jak koncerny nie mają to nikt nie ma. to chyba logiczne. Mamy przecież zakłady w Toruniu, można było ich zapytać.

    Odpowiedz
  • ciemny lud(2020-05-18 11:13) Zgłoś naruszenie 174

    No to może trzeba było kupić od mafii.też by było dobrze.Przecież do pandemii w styczniu i lutym byliście przygotowani!!!!!!!! Łże elita,-robicie z Polaków idiotów....Ale dziwnym traferm trafiło na znajomka........Może jakaś fryzjerka z Pcimia by wam też sprzedała?

    Odpowiedz
  • kasadlaswoich(2020-05-18 11:16) Zgłoś naruszenie 216

    Cwaniaki.Najpierw zablokowali handel tymi artykułami.Potem kupili w ciemno szajs od swojego......interes sie kręci.....Jaki był podział????????????

    Odpowiedz
  • Tylko czerwona kartka(2020-05-18 11:42) Zgłoś naruszenie 176

    Rozbrykał się ten kolo,widac na treningu za bardzo dostal w dekiel bo zaczyna mu brakowac piatej klepki.

    Odpowiedz
  • dusia(2020-05-18 11:49) Zgłoś naruszenie 205

    JAK MOŻNA KUPIĆ MASECZKI NIC NIE WARTE PO 55 ZŁ ZA SZTUKĘ, WYDAJĄC PUBLICZNE PIENIĄDZE NIE LICZĄ SIĘ Z NIKIM I Z NICZYM !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wjw(2020-05-18 12:03) Zgłoś naruszenie 143

    Ważne, tylko żeby diabeł był nasz....

    Odpowiedz