Koronawirus radykalnie przekształca politykę i społeczeństwo w USA

autor: Radosław Korzycki07.05.2020, 07:50; Aktualizacja: 07.05.2020, 07:51
Pandemia koronawirusa, która wedle niektórych ekonomistów może spowodować recesję porównywalną do tej z czasów Wielkiego Kryzysu z lat 30. – zrewidowała poglądy Amerykanów na temat opieki społecznej i roli państwa w niej.

Pandemia koronawirusa, która wedle niektórych ekonomistów może spowodować recesję porównywalną do tej z czasów Wielkiego Kryzysu z lat 30. – zrewidowała poglądy Amerykanów na temat opieki społecznej i roli państwa w niej.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: Oliver Contreras POOL

Konwencje online, studio telewizyjne w piwnicy domu Joe Bidena i wybory korespondencyjne.

W tym roku po raz pierwszy od czasów Andrew Jacksona, czyli od prawie 200 lat, na szlaku kampanii nie będzie wieców, na których gromadzą się tysiące osób. Rywal Donalda Trumpa demokrata Joe Biden jest w zasadzie uwięziony w piwnicy swojego domu w Wilmington w Delaware, którą pospiesznie przerobiono na półprofesjonalne studio telewizyjne.

Kandydaci na senatorów czy do władz stanowych i lokalnych też szukają sposobu na utrzymanie kontaktu z wyborcami. Zaplanowana na lipiec konwencja demokratów w Milwaukee została przełożona o miesiąc, ale niewykluczone że odbędzie się po prostu online. Trump obstaje przy tradycyjnym partyjnym zjeździe republikanów pod koniec sierpnia, ale nie wiadomo, czy nie zostanie zmuszony do zmiany decyzji.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie