Wróbel: A może tak reset polsko-unijny [OPINIA]

autor: Jan Wróbel03.04.2020, 09:50; Aktualizacja: 03.04.2020, 09:55
Jan Wróbel

Martwimy się koronawirusem, co zrozumiałe, lecz większe nieszczęście czeka nas, kiedy UE otrząśnie się z szoku po pandemii. Chyba że, skoro cuda czasem się zdarzają, dokonamy błyskotliwego resetu polsko-unijnego.źródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Streścić naszą politykę w UE można mniej więcej tak: nie damy zjeść się w kaszy. Za takim podejściem stoi przekonanie, że możni chcą nas zjeść i nie zapłacić za obiad. A jeżeli naprawdę w końcu nie zechcą? Jeżeli panika wywołana pandemią doprowadzi do spadku wspólnotowych ambicji i w tamtych stolicach zatriumfuje idea „ratuj się kto może”?

Ujrzymy wtedy cyniczne, krótkowzroczne i egoistyczne porzucenie kłopotów z Węgrami, z Polską, z jakąś korupcją w Rumunii, z rosyjskimi zakusami na państwa nadbałtyckie, Gruzję, Ukrainę. Z jakimś rozszerzaniem, z jakimś monitorowaniem. Kiedy to nie o nas będą zabiegać, tylko my będziemy znowu musieli zabiegać o Unię, rzeczywiście, będziemy mieli znowu jakiś cel. Szkoda, że znowu malutki – ssać cycek, a niech tam, że mleczka popłynie połowę tego, co kiedyś, byle kapało.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (3)

 • ppu(2020-04-03 17:07) Zgłoś naruszenie 50

  tTKIE SOBIE DYWAGACJE PO BYLE JAKIM OBIEDZIE

  Odpowiedz
 • Zupa z trupa(2020-04-05 15:37) Zgłoś naruszenie 00

  Ten mały pajacyk wróbel nie rozumie, że unia również ssie nasz cycek i tam płynie jeszcze więcej mleka. Jak jest się ekonomicznie niedouczonym to potem powstają teksty na poziomie półinteligenta.

  Odpowiedz
 • Polak nowoczesny(2020-04-04 19:13) Zgłoś naruszenie 00

  Dyrdymały zakompleksionego Polaka. Stawianie "kłopotów" z Polską w jednym rzędzie z "kłopotami" z Rosją dowodzi paraliżu ośrodków myślenia u szanownego Autora.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie