statystyki

Nie ma go, a jakby był. Koronawirus w państwach zamkniętych

autor: Michał Potocki26.03.2020, 07:35; Aktualizacja: 26.03.2020, 07:35
Władze wciąż utrzymują, że nie stwierdzono ani jednego przypadka wirusa. Oficjalnie wierzy im także Światowa Organizacja Zdrowia. Mimo że tysiące ludzi objęto kwarantanną, a powszechnym zjawiskiem jest tam transgraniczny handel z Chinami – nielegalny, ale odbywający się z cichym przyzwoleniem władz. 20 marca KCNA podała, że z kwarantanny zwolniono ponad 4 tys. ludzi i wszyscy mieli okazać się zdrowi.

Władze wciąż utrzymują, że nie stwierdzono ani jednego przypadka wirusa. Oficjalnie wierzy im także Światowa Organizacja Zdrowia. Mimo że tysiące ludzi objęto kwarantanną, a powszechnym zjawiskiem jest tam transgraniczny handel z Chinami – nielegalny, ale odbywający się z cichym przyzwoleniem władz. 20 marca KCNA podała, że z kwarantanny zwolniono ponad 4 tys. ludzi i wszyscy mieli okazać się zdrowi.źródło: ShutterStock

Władze północnokoreańskie i turkmeńskie również stosują poważną profilaktykę antyepidemiczną.

Korea Płn. i Turkmenistan bywają nazywane najbardziej zamkniętymi państwami świata. Oba państwa są oficjalnie wolne od koronawirusa, choć środki, po jakie sięgają, wskazują, że to nieprawda. Według stanu na wczoraj spośród 195 państw członków i obserwatorów ONZ w 172 odnotowano przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Większość pozostałych to małe, odizolowane i niepopularne wśród turystów kraje wyspiarskie. W 10 mieszka powyżej miliona ludzi, w ośmiu – powyżej 5 mln. Na pierwszym miejscu pogrążony w wojnie Jemen. Tuż za nim KRLD.

Pjongjang był jedną z pierwszych stolic, które zamknęły granice. W styczniu wstrzymano przyjmowanie zagranicznych turystów, a miejscowa agencja KCNA pisała o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego. W lutym zamknięto szkoły, a studentom zakazano opuszczania akademików. W połowie marca ogłoszono budowę nowego szpitala w stolicy. Korea Płn. korzysta też z pomocy zagranicznej w postaci maseczek i środków do dezynfekcji.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • zenek(2020-03-31 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    Gazeta Wyborcza [Agora] i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego to jest jedna i ta sama firma, czy jest jakaś różnica?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie