Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami

24.03.2020, 13:03; Aktualizacja: 24.03.2020, 17:10
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Mateusz Marek

Ten efekt, który dzisiaj mamy, mniejszego przyrostu [przypadków koronawirusa] niż się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia - powiedział we wtorek 24 marca premier Mateusz Morawiecki. Ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (346)

  • paranoja - komuna(2020-03-24 13:42) Zgłoś naruszenie 127140

    Jak mam nigdzie nie wychodzić to proszę również zamknąć zakłady pracy i mi za to zapłacić.

    Pokaż odpowiedzi (11)Odpowiedz
  • Polak(2020-03-24 13:47) Zgłoś naruszenie 94153

    Na podstawie jakiego prawa te ograniczenia wolności zostają wprowadzone ? Są niezgodne z Konstytucją RP

    Pokaż odpowiedzi (19)Odpowiedz
  • zaniepokojony(2020-03-24 13:56) Zgłoś naruszenie 3011

    A co ze zwykłą jazdą na rowerze - "oczywiście dla naszego zdrowia psychicznego" - o czym Morawiecki mowił w kontekście dozwolonego spaceru?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Rodak(2020-03-24 13:57) Zgłoś naruszenie 7441

    Ja sie pytam z czego mam żyć ? Jak zarabiać ? Z siedzenia w domu to za długo tez nie pożyje ... Na pewno nie jestem jedyny.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Edg(2020-03-24 13:58) Zgłoś naruszenie 95

    Hm, mieszkam i pracuję w innym mieście niż mam mieszkanie i jestem zameldowany, samochód też mam zarejestrowany poza obecnym miejscem zamieszkania. Na postawie czego zostanie zweryfikowane czy jadę do pracy czy na spacer po mieście? Mam mieć ze sobą umowę o pracę i umowę najmu mieszkania cyz może potrzebne jest jakieś pismo od pracodawcy, że moja obecność w pracy jest konieczna?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Joanna(2020-03-24 14:02) Zgłoś naruszenie 1521

    Rozporządzenie zostalo juz opublikowane w dzienniku ustaw? Nie moge go znalezc.. nie mzoe w takim razie obowiazywac od dzisiaj...

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • nwo(2020-03-24 14:04) Zgłoś naruszenie 2319

    ma ktoś link do tego rozporządzenia, na podstawie jakich przepisów oni działają ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • jan(2020-03-24 14:04) Zgłoś naruszenie 5254

    A więc wojna

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2020-03-24 14:04) Zgłoś naruszenie 2127

    Czy mozemy jechac wlasnym autem na dzialke do innej miescowosci?

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • ostatni_kaczysta(2020-03-24 14:06) Zgłoś naruszenie 6748

    Podziękujmy panikarzom. Tchórze nas umęczą, zobaczycie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jan (2020-03-24 14:17) Zgłoś naruszenie 3815

    panikarze, bezmozgowcy jesli jestes samobojca to nie sluchaj sie i nie przestrzegaj zalecen pomysl o innch

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Liliput(2020-03-24 14:19) Zgłoś naruszenie 10663

    Ludzie ogarnijcie się Mamy epidemię! Chodzi o to, by nie rozprzestrzenić wirusa A niektórzy są mega nieodpowiedzialni Place zabaw pelne, młodzież robi posiadowki, w sklepach zero dyscypliny, jeszcze niedawno był artykuł jakie obłożenie w Obi czy Castoramie, ludzie nie przestrzegają kwarantanny Jak tak dalej pójdzie to będziemy siedzieć zamknięci do zimy Mnie też się nie podoba takie obostrzenie ja też pracuje Ale.to po prostu dla naszego dobra...

    Pokaż odpowiedzi (14)Odpowiedz
  • NATI(2020-03-24 14:24) Zgłoś naruszenie 918

    NIE MOŻNA SIĘ PRZEMIESZCZAĆ. A AUTEM Z PUNKTU A DO PUNKTU B MOŻNA? NP Z MOJEGO DOMU DO CHLOPAKA? CZY ZATRZYMAĆ MNIE MOGĄ JAK BEDE JECHAC AUTEM.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Spacerować będą mogły dwie (2020-03-24 14:28) Zgłoś naruszenie 2711

    osoby w odległości 1,5m. Ciekawe, bo te same osoby w mieszkaniu mogą być bardzo, ale to bardzo blisko.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • monter(2020-03-24 14:30) Zgłoś naruszenie 21

    Witam co mają zrobić serwisanci operatorów telekomunikacyjnych świadczący usługi naprawcze internetu lub usług głosowych w lokalach prywatnych klientów sieci Netia Orange T-mobile ?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • dyktatorzy(2020-03-24 14:32) Zgłoś naruszenie 4073

    STALIN TEZ KIEROWAL SIE DOBREM NARODU I PANSTWA ZE PRZY OKAZJI POZBAWIL ZYCIA KILKANASCIE MILIONOW LUDZI TO TYLKO EFEKT UBOCZNY

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ********(2020-03-24 14:34) Zgłoś naruszenie 8257

    Jak czytam co poniektóre komentarze, to mam wrażenie, że mentalnie średnia wieku to 10 lat. Czy to tak trudno zrozumieć, że skoro zakaz to zakaz? Przecież jest napisane, jeśli niezbędne, np. do pracy. To po co te bezsensowne komentarze - że niech zapłacą, skoro do pracy nie można wychodzić. Ludzie, czy naprawdę, nawet w takiej sytuacji musicie okazywać ignorancję? Łamanie konstytucji? To wyjdź człowieku, ale niech tylko Ciebie szlag trafi, jak się zarazisz! Zachowujecie się jak banda nastolatków, którzy chcą pokazać dorosłym, że w każdej sytuacji należy iść pod prąd!

    Pokaż odpowiedzi (14)Odpowiedz
  • buehehe(2020-03-24 14:36) Zgłoś naruszenie 3233

    Jak to wejdzie, nie zagłosuję na PIS!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • A do pracy muszę iść(2020-03-24 14:37) Zgłoś naruszenie 91

    Podjedzie autobus i mnie nie wpuści bo ma komplet

    Odpowiedz