W galerii nie kupisz już jedzenia na wynos. Zmiany wejdą w życie 21 marca

20.03.2020, 21:40; Aktualizacja: 20.03.2020, 22:00
W galeriach mogą być świadczone usługi medyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, pocztowe, pralnicze lub gastronomiczne, ale tylko w zakresie dowozu

W galeriach mogą być świadczone usługi medyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, pocztowe, pralnicze lub gastronomiczne, ale tylko w zakresie dowozuźródło: ShutterStock

W związku z epidemią koronawirusa od soboty 21 marca obowiązują zmiany w rozporządzeniu dotyczącym handlu w galeriach handlowych - poinformowało w piątek Ministerstwo Rozwoju.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (23)

  • Gk(2020-03-21 22:50) Zgłoś naruszenie 214

    Jak by zamknęli granicę wcześniej to by nie doszło do Polski, bo każdy by musiał zostać na miejscu gdzie obecnie przybywa..A tak ludzie zaczęli zjeżdżać i się roznosi wszystko 😭

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • iwona(2020-03-21 16:51) Zgłoś naruszenie 208

    galerie remontowo -budowlane tez są potrzebne by były otwarte??? ,po co kwarantanna jak i tak wiekszosc wszystkiego jest otwarata,powinniśmy zrobić zakupy i wszyscy zamknąć się na dwa tygodnie lub trzy byśmy sie tej korony pozbyli,a tak to jedni siedzą drudzy chodzą ,pierwsi się zniecierpliwią lub zmusi ich by wyjsc np po zakupy zarażą sie od drugich i bedzie tak w kółko.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • qwerty (2020-03-21 10:06) Zgłoś naruszenie 1610

    To i tak za dużo. Galerie handlowe powinny być zamknięte. Scenariusz włoski w Polsce byłby tragiczniejszy niż we Włoszech.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jola(2020-03-21 16:49) Zgłoś naruszenie 137

    w biedronkach, lidlach są pustki. w sklepach osiedlowych nieco większy ruch,ale tam pracownicy pilnują, żeby nie wchodziło więcej niż 3 osoby. Popieram obowiązek całkowitego zamknięcia Galerii Handlowych.

    Odpowiedz
  • joseph(2020-03-21 18:29) Zgłoś naruszenie 81

    no bo faktycznie mozna było wcześniej zamknać granice

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kasia(2020-03-21 18:50) Zgłoś naruszenie 86

    Jezuu ludzie opanujcie sie ! Rząd robi co może i tak nie jest u nas jakaś tragiczna sytuacja.. chcielibyście byc teraz we Włoszech Hiszpani czy Niemczech. Po początkowym szturmowaniu sklepów teraz wszystkiego jest pod dostatkeim z zachowaniem wszelkich standardów. Dodatkowo na ulicach mało ludzi przynajmniej w Poznaniu. Więc bardzo prosze to nie jest czas na tego typu komentarze "czemu nie zakmnęli" " kiszka" "powinni dawno to zrobic" Każdy specjalista od wszystkiego... To jest czas zeby wspólnie odpowiedzialnie działac tak by to dziadostwo jak najszybciej sie skończylo. Nie ważne czy ktoś jest za PIS czy PO .

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • anonim(2020-03-21 17:28) Zgłoś naruszenie 76

    a co rząd robił jak się zaczynała epidemia?? dlaczego nie zamknał granic ??? i nie odwołał lotów teraz to już musztarda po obiedzie. a po tej całej epidemii gazety napiszą kit IDZIE KRYZYS BEZROBOCIE JUTRO WSZYSCY LUDZIE STRACA PRACĘ TYLKO ZGÓDŻCIE SIE PRACOWAĆ ZA MNIEJ....a głupki zaczną harować za dziesięciu tak jak w 2009 roku i sie zacznie kryzys sztuczny na własne zyczenie

    Odpowiedz
  • normalny(2020-03-22 07:58) Zgłoś naruszenie 52

    Lepiej nie krytykować innych tylko pomyśleć jak można pomóc.

    Odpowiedz
  • Qpa(2020-03-22 15:05) Zgłoś naruszenie 31

    Ale do kościoła można chodzić małymi grupkami.....👀

    Odpowiedz
  • Jolo(2020-03-22 23:09) Zgłoś naruszenie 30

    Dlaczego Biedronki w zamknietych halach moga byc otwarte, a otwarte targowiska nie? Znowu biednych polaczkow najlepiej dojechać.

    Odpowiedz
  • Onnn(2020-03-23 07:46) Zgłoś naruszenie 21

    Dlaczego nigdzie nie informują o 37000 wojsk z USA które wkroczyły ze sprzętem na nasz teren pod koniec lutego ??? Ich koronawirus nie obowiązuje ???

    Odpowiedz
  • Jolo 1(2020-03-24 03:19) Zgłoś naruszenie 10

    Musimy zebrać pomoc finansową dla ojca dyrektora, bo nie długo nie będzie miał jedzenia

    Odpowiedz
  • ssedaa(2020-04-02 15:44) Zgłoś naruszenie 10

    no co do galerii to sie nie dziwie, jest sporo miejsc z ktorych mozna zamowic sobie jedzenie.. u nas w pracy zawsze zamawiamy z pizzerii Zlota65, fajnie, bo do 4km maja za darmo dostawe, a lunche serwuja naprawde smaczne

    Odpowiedz
  • kejti(2020-04-17 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Lepiej nie wychodzić jak nie ma pilnej potrzeby. Mąż raz w tygodniu jeździ sam na zakupy do marketu z listą, a obiady zamawiamy z bezdotykową dostawą na platformie roomservice. Wspieramy stołeczne knajpy bo to dla nich ciężki czas.

    Odpowiedz
  • Klara(2020-03-31 23:45) Zgłoś naruszenie 00

    To akurat dobrze, widać co sie dzieje na parkingach przed marketami. Ludzie lekceważa temat... przecież można jedzenie zamówić z dowozem. Nam nawet do pracy dowożą lunche z Pizzerii Złota 65. Warszawa stoi, nie trzeba przeciez wychodzi z domu żeby dobrze zjeść

    Odpowiedz