Niemieckie media: UE największym rozczarowaniem podczas kryzysu związanego z Covid-19

18.03.2020, 11:11; Aktualizacja: 18.03.2020, 11:11
Włosi na pewno nie zapomną, że samolot z personelem i materiałami medycznymi przyleciał do nich z Chin, a nie z Frankfurtu, Paryża czy Brukseli – wskazuje Nils Minkmar na stronie "Spiegla".

Włosi na pewno nie zapomną, że samolot z personelem i materiałami medycznymi przyleciał do nich z Chin, a nie z Frankfurtu, Paryża czy Brukseli – wskazuje Nils Minkmar na stronie "Spiegla".źródło: ShutterStock

W niemieckich mediach dominują głosy rozczarowania z powodu braku wzajemnej solidarności państw UE w czasie pandemii Covid-19. Tygodnik "Der Spiegel" stwierdza na swej stronie internetowej, że "Europa jest dotychczas największym rozczarowaniem tego kryzysu".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • rzeszowiak(2020-03-18 20:00) Zgłoś naruszenie 43

  Nic się nie wali. Każdy wie że jest i zawsze będzie jakaś granica "unijności". Teraz państwa same o siebie dbają, co nie przeszkadza cieszyć się otwartym rynkiem i brakiem granic.

  Odpowiedz
 • abcd(2020-03-18 12:28) Zgłoś naruszenie 204

  Wali się projekt niemieckiej UE. Czarna rozpacz. Ale to Niemcy nie zdały egzaminu, po raz drugi.

  Odpowiedz
 • europejczyk(2020-03-18 11:43) Zgłoś naruszenie 241

  Każdy projekt kiedyś testuje się w praktyce. Projekt Unia Europejska testuje się teraz. Praktyczne doświadczenie, że UE się nie sprawdziła może zaprocentować ograniczeniem UE do rejonów, gdzie zdała egzamin i pogrzebaniem zapędów do wtrącania się do pozostałych dziedzin. Skuteczniejsza organizacja Europy to byłby dobry rezultat pandemii. A na polskim terenie - czy otrzymujemy pomoc od prezydentów miast z lewicy i PO? Równie cicho jak Unia Europejska.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie