statystyki

Walka z koronawirusem. Jak to się robi w Wielkiej Brytanii

autor: Anita Sobczak04.03.2020, 07:20; Aktualizacja: 04.03.2020, 07:36
Na razie na Wyspach stwierdzono 51 przypadków zachorowania. Osiem osób już wyzdrowiało, nikt nie zmarł

Na razie na Wyspach stwierdzono 51 przypadków zachorowania. Osiem osób już wyzdrowiało, nikt nie zmarłźródło: ShutterStock

Specjalne kontenery przy szpitalnych oddziałach ratunkowych, w których przyjmuje się pacjentów podejrzewanych o zakażenie koronawirusem. To jedno z rozwiązań wprowadzonych przez Wielką Brytanię, które mają ułatwić walkę z patogenem.

Na razie na Wyspach stwierdzono 51 przypadków zachorowania. Osiem osób już wyzdrowiało, nikt nie zmarł. To niezły wynik, patrząc na resztę Europy. Ale władze biorą pod uwagę rozwój spraw w złym kierunku.

Wczoraj premier Boris Johnson ujawnił plany awaryjne w razie rozszerzenia się koronawirusa. To m.in. zaangażowanie wojska, zamknięcie szkół i odwołanie lub ograniczenie imprez masowych. Jeśli sytuacja będzie bardzo poważna, władze zamierzają zwrócić się o pomoc do emerytowanych lekarzy i pielęgniarek.

Na razie wiele wysiłku wkłada się w kampanię informacyjną na temat wirusa. Jest prowadzona w telewizji oraz na stronach internetowych instytucji państwowych. Zawiera ostrzeżenia, by nie korzystać z informacji z innych źródeł, bo mogą być niewiarygodne. Tym, którzy podejrzewają, że mogą być chorzy, zaleca się odizolowanie od wszystkich – także domowników, niewychodzenie z mieszkania, telefon na infolinię i oczekiwanie na wskazówki. – Wśród rad są i takie, żeby robić zakupy przez internet i prosić kierowcę, aby zostawił zakupy przed drzwiami. Przebywającym w domowej kwarantannie zaleca się, żeby brali prysznic jako ostatni, regularnie myli ręce, wyrzucali zużyte chusteczki od razu do kosza, a śmieci pakowali w podwójne worki – opowiada DGP jeden z pracowników londyńskiego Croydon University Hospital.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie