statystyki

Walka z koronawirusem. Jak to się robi w Wielkiej Brytanii

autor: Anita Sobczak04.03.2020, 07:20; Aktualizacja: 04.03.2020, 07:36
Na razie na Wyspach stwierdzono 51 przypadków zachorowania. Osiem osób już wyzdrowiało, nikt nie zmarł

Na razie na Wyspach stwierdzono 51 przypadków zachorowania. Osiem osób już wyzdrowiało, nikt nie zmarłźródło: ShutterStock

Specjalne kontenery przy szpitalnych oddziałach ratunkowych, w których przyjmuje się pacjentów podejrzewanych o zakażenie koronawirusem. To jedno z rozwiązań wprowadzonych przez Wielką Brytanię, które mają ułatwić walkę z patogenem.

Na razie na Wyspach stwierdzono 51 przypadków zachorowania. Osiem osób już wyzdrowiało, nikt nie zmarł. To niezły wynik, patrząc na resztę Europy. Ale władze biorą pod uwagę rozwój spraw w złym kierunku.

Wczoraj premier Boris Johnson ujawnił plany awaryjne w razie rozszerzenia się koronawirusa. To m.in. zaangażowanie wojska, zamknięcie szkół i odwołanie lub ograniczenie imprez masowych. Jeśli sytuacja będzie bardzo poważna, władze zamierzają zwrócić się o pomoc do emerytowanych lekarzy i pielęgniarek.

Na razie wiele wysiłku wkłada się w kampanię informacyjną na temat wirusa. Jest prowadzona w telewizji oraz na stronach internetowych instytucji państwowych. Zawiera ostrzeżenia, by nie korzystać z informacji z innych źródeł, bo mogą być niewiarygodne. Tym, którzy podejrzewają, że mogą być chorzy, zaleca się odizolowanie od wszystkich – także domowników, niewychodzenie z mieszkania, telefon na infolinię i oczekiwanie na wskazówki. – Wśród rad są i takie, żeby robić zakupy przez internet i prosić kierowcę, aby zostawił zakupy przed drzwiami. Przebywającym w domowej kwarantannie zaleca się, żeby brali prysznic jako ostatni, regularnie myli ręce, wyrzucali zużyte chusteczki od razu do kosza, a śmieci pakowali w podwójne worki – opowiada DGP jeden z pracowników londyńskiego Croydon University Hospital.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie