Szef przedstawicielstwa KE w Polsce wezwany do MSZ

24.01.2020, 21:19; Aktualizacja: 24.01.2020, 21:19
Rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand twierdząco odpowiedział w piątek na konferencji prasowej w Brukseli na pytanie, czy KE nie ma wątpliwości co do prawomocności Sądu Najwyższego w Polsce, ale ma je w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego.

Rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand twierdząco odpowiedział w piątek na konferencji prasowej w Brukseli na pytanie, czy KE nie ma wątpliwości co do prawomocności Sądu Najwyższego w Polsce, ale ma je w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego.źródło: ShutterStock

W związku z niedopuszczalną wypowiedzią rzecznika KE Christiana Wiganda, na sobotę na godz. 10.00 do MSZ został wezwany szef Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda - poinformował w piątek wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • demokracja wg. UE ?(2020-01-25 07:36) Zgłoś naruszenie 41

    wychodziłoby na to że niemcy i sowieci mogliby pouczać Polaków w sprawie praworządności i dyktować ustawy sądowe.

    Odpowiedz
  • Bądżmy europejscy-hasło przewodnie,gdy Polska(2020-01-25 10:22) Zgłoś naruszenie 20

    wchodziła do UE.Ale nie dodano do tego że będziemy komunistami i Niemcy będą nas blokować w rozwoju,Zatykając nam na wstępie zakaz zatrudnienia na dwa lata u siebie.Okazało się że chociaż przez ocean,to bliższa nam Ameryka niż sąsiedzi wokół nas.Nie prawdo podobne ale prawdziwe życie polaków w UE.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie